Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Kültür Sanat Elçileri Arıyor!

Sanat Elçileri
Sanat Elçileri

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), kültür ve sanatın toplumdaki önemini vurgulamak ve bu alana ilgiyi artırmak amacıyla Kültür Sanat Elçileri Programı’nı başlattı. Programa katılmak isteyen öğretmenler, 9-29 Nisan 2024 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

Kültür Sanat Elçileri Programı

Seçilen 20 öğretmen, 18-19 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan kültür sanat etkinliklerine katılacaklar.

Öğretmen eğitimleri için sayfamızı takip ediniz.

Öğretmen Akademisi Vakfı olarak, öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyerek hem onların iyi olma hallerini desteklemeye hem de öğrencilerinin nitelikli eğitime erişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Ülkemizin ulusal, tarihi, kültürel ve çevresel mirasına sahip çıkabilecek nesillerin oluşmasına katkıda bulunacak siz değerli öğretmenlerimizin bu yöndeki gereksinimlerini karşılamak amacıyla ve süreklilik taşıması umuduyla ÖRAV Kültür Sanat Elçileri etkinliğinin birincisini düzenlemeyi planlıyoruz.

Bu yıl Van, Bingöl, Kırşehir, Kayseri, Bolu, Siirt, Tunceli, Kırklareli, Ordu ve Aydın illerimizde görev yapan ve mesleğinin ilk beş yılında olan öğretmenlerimizden 20 öğretmeni İstanbul’da gerçekleştireceğimiz kültür sanat etkinliklerine davet etmek istiyoruz.

Bu etkinliklere katılım başvurusu kabul edilen öğretmenlerimiz, görev yaptıkları yerlerde ÖRAV’ın kültür sanat elçileri olarak öncü rol üstlenecekler.

Başvurular 9-29 Nisan tarihleri arasında kabul edilecektir.

Bu form aracılığıyla başvuruda bulunacak öğretmenlerimizden ayırıcı özelliklerini belgeye dayalı olarak gösterebilen öğretmenlerimiz arasından yapılacak seçimle 20 öğretmenimizi 18-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştireceğimiz kültür sanat etkinliklerine kabul edebileceğiz.

Başvurusu kabul edilen öğretmenlerimizle 29 Nisan – 3 Mayıs haftasında iletişime geçerek seyahat, konaklama ve etkinlik konusunda detaylı bilgilendirmeyi yapacağız.

Öğretmen Akademisi Vakfı

ÖRAV Kültür Sanat Elçileri Başvuru Formu