Küresel Okullar Savunuculuk Programı

Küresel Okullar
Küresel Okullar

Dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmak ve SDGs tanışmaya yardımcı olmak isteyen bir eğitimci misiniz? Cevabınız evet ise, başvuru fırsatını kaçırmak istemezsiniz. Bu program sizi SDGs sınıfınıza entegre etmek ve ihtiyacımız olan değişimin bir parçası olmak için ihtiyaç duyduğunuz fikirler, kaynaklar ve ağ ile donatır.

Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik eğitim, öğrencilere sürdürülebilirlik, adalet ve eşitsizlik gibi dünyadaki zorlukların üstesinden gelebilecek bilgi, beceri ve değerler sağlar.

Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik eğitim, öğrencilere sürdürülebilirlik, adalet ve eşitsizlik gibi dünyadaki zorlukların üstesinden gelebilecek bilgi, beceri ve değerler sağlar.

16 Mayıs’a kadar başvurun…

PROGRAM BİLEŞENLERİ
Küresel Okul Savunucuları okul öncesi, ilkokul ve ortaokul düzeylerinde çalışan öğretmenler ve okul liderleridir. Sınıflara sürdürülebilir kalkınma getirmek için okul topluluğuyla birlikte çalışarak yerel eylem planlayıcıları olarak hareket ederler.

Eğitim
Savunucular Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi (ESD) konusundaki anlayışlarını geliştirmek için eğitim programını tamamlayacaklar. Kapsamlı eğitim programı sırasında eğitimciler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile tanışacak ve SKE’yi sınıflarına entegre etmeye yönelik fikirler kazanacaklar. Eğitimin başarıyla tamamlanmasının ardından eğitimciler, Küresel Okullar Savunucusu unvanının yanı sıra Küresel Okullar Savunucusu Araç Takımı’nı da alacak ve ESD’yi okullarına entegre etme yolculuklarına başlayacaklar. Eğitim, asenkron formatta, isteğe bağlı senkron derslerle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor ve yaklaşık 10-15 saat sürmesi bekleniyor.

ESD’yi Okul Topluluğuna Tanıtın
Savunucular Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitimi (ESD) öğrencilerine, bölümlerine ve okul liderlerine tanıtacak. Bu, diğer öğretmenleri sürdürülebilir kalkınma konusunda eğitmek ve onlara katılma konusunda ilham vermek için kendi bölümleriyle birlikte SKE konusunda bir çalıştay düzenlemeyi de içerir. Savunucular, sağlanan kaynakları ve metodolojileri kullanarak öğrencilerine ESD’yi tanıtabilecek ve programı kendi topluluk bağlamlarına tamamen yerelleştirebilecektir.

ESD’yi okul topluluğuna entegre edin

Avukatlar, sağlanan Savunucu Araç Setini, Ders Planlarını ve Etkinlik Kılavuzlarını kullanarak, sınıflarında veya tüm okul topluluklarında öğrencileri sürdürülebilir kalkınma konusunda eğiten ve diğerlerini harekete geçmeye teşvik eden dersler ve etkinlikler uygulayacaktır
. Savunucuların programı tamamlamak için tanımlanmış bir müfredata bağlı kalmaları gerekmez; onlar, özel ekibimizin yardımıyla programı bir okul topluluğu olarak kendi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlayabilirler.

Dünyayla paylaşın
Savunucular, eğitimci danışmanlarıyla etkileşime geçme ve öğrendiklerini paylaşmak ve diğer eğitimcilerle fikir alışverişinde bulunmak için aylık mesleki gelişim oturumlarına katılma fırsatına sahiptir. Öğrendikleri dersleri Küresel Okullar Programı ekibiyle ve daha geniş topluluklarla paylaşmaları teşvik edilir.

https://www.globalschoolsprogram.org/apply