Ünzile Demirci Özcan Yıldırım İlkokulu Stem is Destroying Children’s Problems eTwinning Projesi

eTwinning
eTwinning

Özcan Yıldırım İlkokulu  2-C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Ünzile DEMİRCİ rehberliğinde kuruculuğunu Türkiye Azerbaycan’ın yaptığı Stem is Destroying Children’s Problems (Stem Çocukları Yok Ediyor Sorunları) projesinde projenin amacı yaş düzeyine uygun Stem etkinlikleri ile yaşadıkları ortamda var olan sorunları tespit etmek çözüm üretmek ve tasarlamaktı. Proje tabanlı öğrenme, hesaplanmış düşünme, matematiksel modelleme ve bilimsel sorgulama etkinlikleri, eleştirel düşünme, iş birliği yaparak problem çözme ,öğrenme motivasyonlarını artırma sonucunda problemlere çözüm üreterek zihinsel iyi oluşa sahip öğrenciler oluşturmayı hedeflenen projemizde öğrencilerimiz proje boyunca doğal yollardan boya elde etmek için araştırmalar yapmış , boyayı oluşturmuş ve tişörtlerini boyamışlardır.

Küçük yaşlarda güvenli internet kullanımı bilincini kazandırmak amacıyla öğrencilerimiz güvenli internet videoları izleyip, kodlamalar , bilgilendirici boyama çalışmaları yaptılar. Sınıf ve okul panosunu hazırladılar. Okulumuzda da güvenli teknoloji ve internet kullanımı konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek amacıyla etkinlikler yaptılar.

Bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik sevgisini teşvik etmenin yaratıcı bir yolu olan STEM etkinlikleri kapsamında Pan Flüt ve Balon Fırıldağı yaptılar. Etkinlik yarışmayla tamamlandı. Harika bir bilim oyuncağı olan bu etkinliklerde çocuklar çok eğlendiler. Dönüşümün önemine dikkat çekmek için etkinlikler yapıldı oyuncak tasarladılar Sağlıklı beslenme sandviç hazırlayıp yediler. İyi oluş kapsamında küçük ikramlık keseleri oluşturup sınıflara dağıttılar. Canva da takvim hazırladılar.

21 Mart Dünya Su Günü artan küresel bir su krizininin yaklaşmakta olduğunu hatırlatmak bu krizin önlenmesi için, su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir kullanımı çocuklar da farkındalık oluşturmak adına projemizde Pixel çalışmasıyla Dünya Su Günü konulu kodlama çalışması yaptılar. Kapanış webinarımızla proje etkinliklerimiz tamamlandı Web2 lerin kullanıldığı güzel bir proje oldu.