YİNE YENİ YENİDEN E-TWİNNİNG PROJESİ

YİNE YENİ YENİDEN eTWİNNİNG PROJESİ

 

 

Bursa Gemlik Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4-C sınıf öğretmeni Gülin Bektaş’ın rehberliğinde ‘YİNE YENİ YENİDEN’ (AGAİN NEW AGAİN) eTwinning Projesi’nde öğrenciler doğa sevgisi ve çevre bilincini kazanarak, geri dönüşüm ve tasarruf konusunda farkındalık yaratmak için atık malzemelerden mart ayı içinde kalemlik, kuş yemliği ve tohum topu tasarladı.

**Öğrenciler bu projeyle doğa sevgisi, çevre bilinci, geri dönüşüm ve tasarrufun önemini kavrıyor.

6-11 yaş grubundaki öğrencileri içine alan, uluslararası proje ortaklarının da yer aldığı, Aydın’dan Ebru Nadir, Antalya’dan Aysel Şener öğretmenin kuruculuğunda, Türkiye’nin çeşitli illerinden, Belçika, Azerbaycan olmak üzere 3 ülkeden 14 öğretmen ve 70 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen eTwinning projesinde öğrenciler doğa sevgisi ve çevre bilincini kazanarak, geri dönüşümün ve tasarrufun önemini gösterebilmek için atık malzemelerden mart ayı etkinlikleri içinde kalemlik, kuş yemliği, tohum topu tasarladı. Öğrenciler tasarladıkları kuş yemliklerini doğadaki minik canlara ulaştırmanın, hazırladıkları tohum toplarını doğaya bırakmanın mutluluğunu yaşadılar.

Sınıf öğretmeni Gülin Bektaş’ın rehberliğinde öğrenciler her ay farklı çalışmalarla atık malzemelerden eğitici, öğretici bir ürün tasarlayarak kaynakların daha verimli kullanılması bilincini öğreniyorlar.

Proje kapsamında gelişen teknolojiyle birlikte atık malzemeleri tekrar kullanılabilir duruma getirirken aynı zamanda WEB 2 araçlarını öğrenerek gelişen teknolojik çağa ayak uyduruyorlar. Bir takım çalışması olan Etwinning projesinde öğrenciler aynı zamanda farklı illerdeki ve ülkelerdeki öğrencilerle işbirliği içinde bulunarak pandemi döneminde sosyalleşme fırsatı buluyorlar.

Doğanın sürdürülebilirliği için Gülin Bektaş ve öğrencileri projeleri aracılığıyla yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında seslerini duyurmak istiyor. Projenin mayıs ayına kadar sürmesi planlanıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version