STEAM Azerbaycan Festivali Başlıyor

STEAM
STEAM

SAF (STEAM Azerbaycan Festivali) Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle STEAM Azerbaycan projesi kapsamında ülke ve dünya öğrencilerine yönelik üçüncü kez düzenlenecek.

STEAM Azerbaycan Festivali 14 yarışma ve 1 sergi kategorisinde düzenlenecek.

Temel amacımız çeşitli fikirleri hayata geçirmek, farklı çözümleri keşfetmek, yetenekli öğrencileri tespit etmek, bilgi ve beceri kazandırmak ve öğrencilerin yeni işbirlikleri için koşullar yaratmaktır.

Yerel olimpiyatların düzenlenmesi, bu doğrultuda yarışmalara ve olimpiyatlara katılım için sistematik ve merkezi bir şekilde ön seçim ve hazırlık yapılmasına fırsat yaratacaktır. Dünya çapında düzenlenen bu tür yarışmalara öğrencilerin ve okulların özel olarak katıldığını da belirtelim. Sürece merkezi bir yaklaşım, daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bu tür etkinliklerin yapılması o alanın ülke geneline uygulanması ve yaygınlaşması açısından da etkili oluyor.

STEAM Azerbaycan Festivali

Uluslararası STEAM Azerbaycan Festivali 2023 üçüncü kez Bakü’de düzenlenecek.
Festivalin amacı STEAM tabanlı eğitimi teşvik etmek, öğrenciler arasında 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek, yaratıcı, dijital teknoloji konusunda bilgili öğrenci ve öğrencileri tespit etmek ve ağ oluşturmak ve inovasyon ve dijitalleşmedeki uluslararası deneyimi incelemektir. STEAM Azerbaycan Festivali 14 yarışma ve 1 sergi kategorisinde düzenlenecek.

SAF 2023, 4-8 Aralık 2023’te düzenlenecek.
SAF 2023 Bakü Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Kategoriler
Robokidler
Geleceğin Mühendisleri
FIRST LEGO Ligini Keşfedin
VidX
İLK LEGO Ligi Mücadelesi
VEX Robotik Yarışması
Yenilikçi Sergi
Derin dalış
Hackathon
VEX IQ Yarışması
Mekatronik
Kanatlar ve Tekerlekler
FlyTech
Tekne yarışı
H2 Grand Prix PRO

https://saf.steam.edu.az