DENEYAP Teknoloji Yıldızlarının Girişimcilik Serüveni Başvuru Yap

Girişim
Girişim

Geleceğin Teknoloji Yıldızlarının Girişimciliğe Adım Attığı DENEYAP Girişim Programı’nda Başvurular 20 Nisan’a Uzatıldı.

DENEYAP Girişim Programı

T3 Girişim Merkezi, Türkiye’nin daha adil bir dünya için savunduğu tezleri daha etkili bir şekilde iletebilmesi, ekonomisini güçlendirebilmesi ve her alanda bağımsız olabilmesi için Milli Teknoloji Hamlesi’nin hayati öneme sahip olduğuna inanıyor. Merkez, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminde millî teknoloji girişimlerinin ortaya çıkmasını, büyümesini ve küresel pazarlara açılmasını desteklemeyi hedefliyor. Bu amaçla, teknik, ticari ve finansal engelleri kaldırarak yerli sermaye sahiplerini teknoloji yatırımcılarına dönüştürmeyi ve Türkiye ekonomisine yüksek katma değerli teknoloji üreten girişimler kazandırmayı, ayrıca nitelikli girişimci adayları yetiştirmeyi amaçlıyor.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri ise, Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturarak teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireylerin yetiştirilmesini amaçlıyor. Bu atölyeler, çeşitli alanlarda teknik eğitimler vererek öğrencilerin girişimcilik potansiyellerini desteklemeyi hedefliyor. Bu çerçevede, T3 Girişim Merkezi’nin liderliğinde Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim alan lise öğrencileri ve mezunlar için DENEYAP Girişim Programı düzenleniyor.

Öğretmen eğitimleri için sayfamızı takip ediniz.

Program, seçilen ekiplere maddi destek sunmanın yanı sıra girişimcilik eğitimleri, alanında uzman mentor görüşmeleri, hibe ve ödüller ile TEKNOFEST ve Take Off gibi etkinliklere katılım imkânı sağlıyor. Başvuruların son tarihi 20 Nisan 2024 olarak belirlenmiştir.

https://t3gm.t3vakfi.org/tr/basvuru/deneyap-girisim-programi