Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Öğrenci Sempozyumu

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Öğrenci Sempozyumu

Değerli Genç Bilim İnsanları,

Sizleri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde 26 Nisan tarihinde düzenlenecek olan Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Öğrenci Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Değişen ve gelişen dünyada birey davranışlarındaki değişiklikleri kalıcı hale getirebilmek, gelişmelere ayak uydurabilen, çağın beklentilerine cevap verebilen, araştıran, sorgulayan ve kendini gerçekleştirmiş, özgüven duygusu gelişmiş bireyler yetiştirmek, ancak eğitimle mümkün olmaktadır. Bu noktada eğitim ortamının düzenlemesinin ve öğrencinin hizmetine nasıl sunulduğunun önemi büyüktür. Bu sempozyumun düzenlenme amacı, matematik ve fen eğitim ortamlarında ürettiği bilgileri ve materyallerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayacak bir ortam yaratmaktır. Böylece öğretmen adayları derslerinde kullandıkları ve ürettikleri bilgileri materyalleri planlayabileceklerdir. Bilgi alışverişi sayesinde yeni yaklaşımlar ve materyal tasarım ilkeleri doğrultusunda yeni fikirler ortaya çıkacaktır.

Sempozyum düzenleme kurulu olarak siz değerli katılımcıları Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde görmekten mutluluk duyacağımızı bildirir saygılar sunarız.

MFÖSEM 2019

Katılım ücretsizdir.

Konular

Sempozyum kapsamında matematik ve fen bilimleri eğitimi ile ilgili aşağıda konu başlıkları verilen her tür yayım ve materyallerle alakalı özgün çalışmalar ile öğrenciler Matematik Ve Fen Bilimleri Eğitimi Öğrenci Sempozyumu’na katılabilir.

– Drama ile Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi

– Kavram Öğretimi, Kavram Yanılgısı

– Hikayelendirme Tekniği

– Fen ve Matematik Okuryazarlığı

– Analoji ile Öğretim

– Oyunla Öğretim

– Materyal Tasarımı

– STEM Eğitimi

– Origami ve Krigami

– Teknoloji Destekli Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi

– Proje Yoluyla Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi

– Matematiksel Modelleme

– Bilim Tarihi ve Felsefesi

– Problem Çözme

Son Çağrı: 10 Nisan 2019
Özet Gönderimi İçin Son Tarih: 10 Nisan 2019
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 19 Nisan 2019
Sempozyum Programının İlan Edilmesi: 23 Nisan 2019
Sempozyum: 26 Nisan 2019

http://www.mfosem.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

nineteen − two =