24. Yönetim Bilimleri Kongresi

Yönetim Bilimleri Kongresi
Yönetim Bilimleri Kongresi

Yılın En Büyük Öğrenci Etkinliği Olan Yönetim Bilimleri Kongresi’ne Geri Sayım
Başladı!

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 13-15
Nisan tarihleri arasında hibrit gerçekleştirilmesi planlanan 24 Yönetim Bilimleri
Kongresi, “İnovasyon Çağı” ana temasıyla ulusal ve uluslararası arenada ses
getirecek bir etkinlik olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 3 gün boyunca hem İTÜ
Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi hem de etkinliğin web sitesi üzerinden
katılımcılarını ağırlayacak olan kongre; Oturumlar, Vaka Çalışmaları, ve Kariyer Alanı
ve Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri olmak üzere 4 ana bölümden oluşuyor. Sektörün
önde gelen yöneticilerinin, sanat ve spor dünyasından bazı isimlerin ve önde gelen
akademisyenlerin güncel yönetim anlayışına değineceği bu etkinlikte katılımcıların
kariyer yolculukları için değerli deneyimler edinerek ayrılması hedeflenmektedir.
Appcircle – CEO ve Eş Kurucusu Tansu Yeğen, Yazar ve Oyuncu Feyyaz Yiğit,
Akademisyen Naci Görür, Microsoft CFO’su Nursel Kavlak Gül, Akademisyen ve
Ekonomist Ümit Özlale, TAV Deputy CEO ve CFO’su Burcu Geriş gibi isimlerin yer
alacağı etkinlikte yetkin konuşmacılar sizleri bekliyor olacak. Ayrıca şirket
yetkilileriyle birebir görüşme imkanları, sürpriz çekilişler ve çok daha fazlasını
kaçırmayın!

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından bu yıl 13-15 Nisan tarihleri arasında hibrit gerçekleştirilmesi planlanan 24. Yönetim Bilimleri Kongresi, “İnovasyon Çağı” ana temasıyla ulusal ve uluslararası arenada ses getirecek bir etkinlik olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 3 gün boyunca hem İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi hem de etkinliğin web sitesi üzerinden katılımcılarını ağırlayacak olan kongre; Oturumlar, Vaka Çalışmaları, Kariyer Alanı, ve Kapanış Gecesi olmak üzere 4 ana bölümden oluşuyor. Sektörün önde gelen yöneticilerinin, sanat ve spor dünyasından bazı isimlerin ve önde gelen akademisyenlerin güncel yönetim anlayışına değineceği bu etkinlikte katılımcıların kariyer yolculukları için değerli deneyimler edinerek ayrılması hedeflenmektedir.

Oturumlar
13-15 Nisan 2023 tarihleri arasında “İnovasyon Çağı” ana temasıyla yola çıkan Yönetim Bilimleri Kongresi’nde bu sene ilgili firmaların C-level yöneticileri ile çevik ve esnek yönetim yaklaşımları, motivasyon ve wellbeing çalışmaları, çalışanların değişen ihtiyaçlarını ve sürdürülebilir bağlılıkları, değişen tüketim alışkanlıkları ve yeni pazarlama stratejileri, yakın gelecekte hayatımıza girecek olan küresel çalışma ortamları, uzaktan çalışma ortamları ve sessiz plazalar, kriz yönetimi ve krize sürekli hazırlıklı olma gibi birçok konuya değinerek katılımcılarımızı ve bizi nasıl bir iş hayatının beklediği yönünde bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca birçok panel ve oturumda kişisel gelişimimizi sağlayacak ve hobilerimize, ilgi alanlarımıza yönelik bilgiler edinebileceğimiz keyifli dakikalar geçireceğiz.

Kariyer Alanı
Kongre kapsamında yer alacak olan yüz yüze ve çevrim içi Kariyer Alanı’nda firmalar; yeni ürünlerini ve sundukları hizmetleri tanıtabilecek ve her sektörden katılımcılarla bire bir iletişim kurma olanağına sahip olacaklar. Böylece etkinliğin interaktifliği artırılacak ve oturum araları değerlendirilecektir. Ayrıca YBK Kariyer Alanı, akademik ve teknolojik yapısıyla çok sayıda üniversite öğrencisi için iş dünyası açısından bilgilendirici bir özellik taşımaktadır.

Vaka Çalışmaları
Etkinlik süresinde 3 gün boyunca, oturumlarımız başlamadan öncesinde gerçekleştirilecek 24. YBK Vaka ve Workshop Çalışmaları, başvuruları değerlendirilmiş, yapılan eleme sonucunda vaka çalışmalarına katılmaya hak kazanmış katılımcılar ile sponsor firmalar arasında gerçekleştirilecektir. Bu çalışmaların sonucunda katılımcılarımızı staj programları ve bir çok sürpriz ödüller beklemektedir.

Kapanış Gecesi
24. Yönetim Bilimleri Kongresi Kapanış Gecesi; İTÜ Rektörü, İTÜ İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı ve 24. Yönetim Bilimleri Kongresi Ana Sponsoru konuşmaları ile başlamaktadır. Gece, açılış konuşmalarının ardından kokteyl ve konser ile devam etmektedir. Pinhani, Yüksek Sadakat, Fatma Turgut gibi isimlerle etkinliğe veda eden İşletme Mühendisliği Kulübü’nün geçen seneki ismi Manga oldu. Bu sene etkinliğimizin vedasını yapacağımız konserimiz henüz belli değildir.

#inovasyon #ybk23  #ituimk

Kayıt olmak ve konuşmacılar hakkında detaylı bilgi almak için https://ybk.org.tr
adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiket : @ituimk @ybkongresi