Geleceğin yetkinliklerine kapı açacak bir festival geliyor!

Future Skills Fest
Future Skills Fest

Yeteneğin, sanatın ve dijitalin buluştuğu festival Future Skills Fest 16 – 17 Ekim’de online olarak gerçekleşecek. Haydi, sen de Future Skills Fest ile işinde gerekli olacak yetkinlikleri Keşfet, Tasarla, Geliştir ve Transfer Et!

Günümüzün belirsiz ve değişken gündeminde ayakta kalabilmek, iş yapış biçimlerimizi daha verimli kılabilmek için kurumların ve bireylerin sahip olması beklenen gelecek yetkinlikleri hepimiz için merak konusu.

Future Skills Fest, tam da bu konuları masaya yatırmak için Wake Up Call ile 16-17 Ekim’de online olmaya hazırlanıyor.

Uzman arama ve bulma hizmeti veren Expertera’nın, geçtiğimiz Mart ayında İş’in Geleceği (Future of Work) felsefesine ait disiplinlerin tartışılması ve geliştirilmesi amacıyla kurduğu FOW.Connect oluşumunun bacaklarından biri olan Future Skills Fest, dört ana başlıkta şekillenecek: Keşfet, Tasarla, Geliştir ve Transfer Et.

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi işbirliği ile gerçekleşecek festival, panel veya tek kişilik oturumlar şeklinde düzenlenecek. Bunun yanında dijital performanslar, dijital sanat, müzik, gösterim ve oyunlaştırma gibi farklı kategorilerin de deneyimlenmesi planlanıyor.

16-17 Ekim’de gerçekleşecek festivale kayıtlar çok yakında başlıyor!

Festival, sloganı “Wake Up Call” ile tam da içinde bulunduğumuz dönüşüm çağına odaklanırken, tüm katılımcılara bir uyanış çağrısında bulunmayı hedefliyor. Geleceğin iş ve sosyal yaşamında yer alacak çalışanlara ve karar vericilere yeni sürece esneklikle adapte olmalarına, cesaret ve yılmazlık duygusu ile dönüşümü kucaklamalarına rehberlik edecek malzemeler sunmayı vaat ediyor.

Bugünün uzmanları, akademisyenleri, eğitim kuruluşu yöneticileri, kanaat önderleri bir araya geliyor; geleceğin işindeki dijital stratejileri, bunu besleyecek sosyal becerileri ve yaratıcılıkları aşağıdaki konu çerçevelerinde parlatıyor.

• Geleceğin mesleklerinin öne çıkan becerileri ve yetkinlikleri neler?

• Hızla dönüşen dünyada, kurumlar hangi beceri ve yetkinlikleri önceliklendirmeli?

• Bu çağa adapte olmaya çalışan yeni kuşaklar karşılaştıkları zorluklarla nasıl başa çıkacak?

• Eğitimin tüm basamaklarını kapsayacak şekilde, akademi dünyasının işin geleceğine uyumlanabilmesi için hangi içerik ve yöntemleri geliştirmesi gerekiyor?

Sanatın, dijitalin ve işin geleceğinin Wake Up Call ile bir araya geleceği Future Skills Fest, 16-17 Ekim’de online!

https://www.eventbrite.com/e/16-17-ekim-future-skills-fest-wake-up-call-tickets-121386294675

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin