Savaşın Yeni Yüzü: Siber Savaşlar

Savaşın Yeni Yüzü: Siber Savaşlar

İBB Gençlik Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu, ‘Savaşın Yeni Yüzü: Siber Savaşlar’ konulu konferans programı düzenliyor.

Gençlere ‘siber savaş’ kavramının tanıtılacağı program kapsamında günümüzün siber savaşlarından ve bu kavramın gelecekte nasıl bir hal alabileceğinden de bahsedilecek.

Gelişen teknolojinin hayatımıza yansıyan avantajları olduğu gibi dünyamızı tehdit eden birçok dezavantajı da beraberinde getiriyor. Bu dezavantajların başında ise güvenlik açığı geliyor. Teknolojiyle insan hayatına müdahalenin yanı sıra devletlerin birbirine müdahalesi de mümkün hale geliyor. Sınırsız erişimin sebep olduğu güvenlik açığı yeni bir savaş tanımını da beraberinde getirdi: Siber Savaşlar! Günümüzde çok sık duyduğumuz siber savaş kavramının gelecekte de dünya düzenine yön vereceği ön görülüyor. İBB Dış İlişkiler Komisyonu, düzenleyeceği programla bu konuda gençler arasında merak uyandırmayı ve onlara bilinç aşılamayı amaçlıyor.

Marmara Üniversitesi’nde yeni medya araçlarının çatışma ve kriz haberciliğinde kullanımı üzerine doktora çalışmalarını sürdüren ve 2012 yılından bu yana çeşitli medya kuruluşlarında dış politika editörlüğü yapmakta olan Yusuf Özhan’ın konuşmacı olarak katılacağı program 18 Şubat Cumartesi günü 12.00-14.00 saatleri arasında İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasında gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.