Yükseköğrenimde Görme Engelliler Konferansı

Yaşar Üniversitesi Bilim Kültürü Bölümü’nün yürüttüğü, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı çerçevesinde desteklenen “Çevrimiçi Genel Kültür Derslerinin Tasarımı, Sunumu ve Konuşan Kitaplar” Projesi, görme engelli gençlere yönelik tasarlanacak olan çevrimiçi genel kültür dersleri ve üniversite öğrencilerinin yürüteceği çeşitli gönüllülük faaliyetleri sayesinde görme engelli gençler ile gönüllü gençleri ortak faaliyetler etrafında biraraya getirerek, sosyal entegrasyonu sağlama ana hedefinden yola çıkan bir sosyal sorumluluk projesidir.
Proje kapsamında 17-18 Mart 2014 tarihlerinde “Yaşar Üniversitesi’nde Yükseköğrenimde Görme Engelliler Konferansı” düzenlenecek ve üniversitede okuyan görme engelli gençlerin bilgiye erişim sorunları irdelenerek yenilikçi çözüm yolları aranacaktır.Konferansta, görme engelli üniversite öğrencileri, sanatçılar, akademisyenler, öğretmenler konuşmacı olarak yer alacaktır.
Konferans, yükseköğretimde okuyan görme engelli öğrencilerimizin psiko-sosyal ve akademik ihtiyaçlarını anlamaya yönelik önemli bir girişimdir ve İzmir çevresindeki akademik personelin bu anlamda bilgilenmesine ve farkındalık derecelerinin yükselmesine katkı sağlayacaktır. Konferansa İzmir’deki tüm idari ve akademik personel davetlidir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.