YEŞİLSE İÇERİ GİR KIRMIZIYSA İÇERİ GİRME

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
YAŞAMIMIZDAKİ ELEKTRİK ÜNİTESİNDE ELEKTRİK DEVRE ELEMANLARININ TANINMASI,DEVRE ELAMANLARININ DÜZGÜN BAĞLANMASI VE KULLANILMASINI KAVRATMAKTIR.

PROJE HEDEFİ:
BEDENSEL VE KİNESTETİK ZEKA ALANINI, İÇSEL ZEKA ALANINI, MANTIKSAL MATEMATİKSEL ZEKA ALANINI VE GÖRSEL UZAYSAL ZEKA ALANLARINI GELİŞTRİMEK.

PROJE ÖZETİ:
PROJEDE AYNI PİLİ KULLANAN İKİ DEVRE YAPILDI VE SADECE BİR ANAHTAR KULLANILDI.BU ANAHTAR KIRMIZI YADA YEŞİL IŞIĞI AÇABİLECEĞİMİZ ANCAK AYNI ANDA İKİ AMPÜLÜ YAKAMAYACAĞIMIZ ANLAMINA GELİYOR.BURADA BİR ELEKTRİK DEVRESİNİN OLUŞTURULMASI VE KULLANILMASI ÖĞRENİLDİ.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
PROJE KARTON TÜP,PARÇA KARTON AMPÜL,FOLYO,JELATİN,İLETKEN TEL,PİL,RAPTİYE GİBİ ARAÇLAR KULLANILARAK HAZIRLANDI.FOLYO İLETKENLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN KARTONLARA GEÇİRİLDİ.AMPÜLLER KESİLEN KARTONLARA YERLEŞTİRİLDİ.UÇLARI AÇILMIŞ TELLER AMPÜLLERE VE DİĞER KARTONLARA YAPIŞTIRILDI.KARTON TÜPE YERLEŞTİRİLEN AMPÜL VE DİĞER KARTON PARÇASININ TELLERİ DIŞARI ÇIKARILDI.KARTON TÜPLERİN UCUNA RENKLİ JELATİNLER GEÇİRİLDİ.ORTAK TELLER PANELE BANTLANDI.ORTAK TEL PİLE BAĞLANDI.SİSTEMİN ANAHTARI İÇİN DE RAPTİYE KULLANILDI.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin