XIX. Ortaçağ ve Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Araştırmaları Sempozyumu

ULUSLARARASI XIX. ORTAÇAĞ VE TÜRK DÖNEMİ KAZILARI VE SANAT TARİHİ ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU
(21-24 EKİM 2015)

Uluslararası katılımlı ve Sanat Tarihi alanında önemli akademisyenlerin bir araya geldiği, Uluslararası XIX. Ortaçağ ve Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Araştırmaları Sempozyumu’nun 21-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Celal Bayar Üniversitesi’nde yapılacağını duyurmaktan mutluluk duymaktayız.

Sempozyumda; Ortaçağ ve Türk Dönemi kazılarında elde edilen verilerin sunulması, Sanat Tarihi alanında yapılan yeni araştırmaların tanıtılması ve tartışılmasının yanı sıra akademisyen, araştırmacı ve öğrencilerin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Kazılarda elde edilen veriler eşliğinde önerilecek bildirilerin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulan raporların tekrarı olmaması gerekmektedir. Sanat Tarihi araştırmaları ile ilgili bildirilerin ise araştırma ve karşılaştırmaya dayalı bulgu, analitik yorum ve veriler içermesi beklenmektedir. Sempozyum Ana Başlıkları;

Sanat Tarihi
Ortaçağ ve Sonrası Kazı ve Araştırmaları
Kültürel Miras ve Korunması
Arkeolojik Alan Yönetimi
Arkeometri
Restorasyon ve Müzecilik
Metodoloji ve Terminoloji
Sempozyum başvurusu için hazırlanacak olan bildirilerin Türkçe ve İngilizce özetleri en az 250 kelimeden oluşmalıdır. Başvurusu yapılan bildirilerin özetlerinde konu açık biçimde belirtilmeli, sunulması planlanan özgün çalışmanın amaç ve sonucu özellikle vurgulanmalıdır. Özet ve Abstract beş adet anahtar kelime ile gönderilmelidir. Sempozyum programının oluşturulması ve takvimin düzenli işlemesi için Başvuru Formu doldurularak 15.04.2015 tarihine kadar e-posta ile gönderilmelidir. Bilim Kurulu tarafından değerlendirildikten sonra kabul edilen başvurular ise 15.05.2015 tarihinde ilan edilecektir. Sempozyuma katılımınızı bekler, saygılarımızı sunarız.

http://ortacag.cbu.edu.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.