XIII. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Klinik Biyokimya Derneği’nin düzenlediği XIII. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresi 25-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Kaya İzmir Thermal & Convention Otel’de yapılacaktır.

Sizleri Klinik Biyokimya alanındaki gelişmelerin, alana ait düzenlemelerin ve sorunların tartışılacağı bu kongreye Yönetim ve Kongre Düzenleme Kurulları adına davet etmekten mutluluk duyuyorum.

Bilimsel programda; laboratuvar uzmanı ve klinisyen birlikteliğine önceki yıllarda olduğu gibi yine önem verilmiştir. Alan ile ilgili düzenlemelerde de en yetkili kişilerin konuları aktarması sağlanacaktır. Dernek merkezimizin bulunduğu İzmir’de yapılacak olan XIII. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresinin bilimsel ve sosyal bir şölene dönüşmesini dilerim.

Kongreye katılımınızdan, bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmaktan onur ve mutluluk duyacağım. İzmir’de birlikte olmak dileğiyle….

Saygılarımla,
Türk Klinik Biyokimya Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Özkan ALATAŞ

KONGRE TARİHİ ve YERİ

XIII. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresi 25-28 Nisan 2013 tarihleri arasında Kaya İzmir Thermal & Convention Otel’de yapılacaktır.

KONGRE DİLİ

Kongre resmi dili Türkçe olup, yabancı konuşmacıların olduğu oturumlarda simultane çeviri yapılacaktır.

DAVET MEKTUBU

Çalıştıkları kurumdan izin alarak toplantıya katılmak isteyen katılımcılara istek üzerine hazırlanacak bir davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup, sadece katılımcılara bağlı bulunduğu kurumdan izin alabilmesi için yardımcı olacaktır.

KATILIM BELGESİ

Kongreye katılanlara 28 Nisan 2013 tarihinde kayıt masasından katılım belgesi verilecektir. Bu tarihten önce ayrılacak kongre katılımcılarının adlarını danışma masasına bildirmeleri veya kendi adına alacak kişiye yazı ile yetki vermeleri rica olunur.

TOPLANTILAR

Kongre süresince her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere Kaya İzmir Thermal & Convention Otel’i toplantı salonlarında yapılacaktır.

KREDİLENDİRME

Kongre TTB-STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendilecektir.

YAKA KARTI

Kongre süresince, tüm katılımcılar bilimsel ve sosyal aktiviteler için yaka kartlarını bulundurmalıdırlar.

KAYIT ve DANIŞMA MASASI

Kayıt ve Danışma masası, 25 Nisan – 28 Nisan 2013 tarihleri arasında her gün 08:00-20:00 saatleri arasında hizmet verecektir. Kongre kaydını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacı ile kongre kayıt masası; davetli konuşmacı, kayıt ve on-site kayıt olarak bölümlendirilecektir.

TRANSFER HİZMETLERİ

Transfer ücreti, İzmir Adnan Menderes Havaalanı / Kaya İzmir Thermal & Convention tek yön KDV dahil kişi başı 25,00 TL, çift yön KDV dahil kişibaşı 50,00 TL’dir. Bu hizmeti talep eden katılımcıların transfer formunu ilgili bölümü doldurmaları gerekmektedir. Grup talepleri ile ilgili olarak kongre organizasyon firmasına başvurulması gerekmektedir.

TEKNİK EKİPMAN

Kongre süresince sunumlarda ekipman olarak barkovizyon ve bilgisayar (isteyenler dizüstü bilgisayarlarını getirebilirler) kullanılacaktır. Sunumlar, sunum yapacak kişinin adı/soyadı yazılı olarak, en az iki oturum önce CD veya taşınabilir bellek ile sunum kontrol odasında bulunan görevlilere teslim edilmelidir.

SERGİ ALANLARI

Kongre süresince firmaların ürünlerini sergileyebilmeleri amacı ile stand alanı kurulacaktır. Stand kurulumu 24 Nisan 2013 tarihinde sona erecektir.

KONGRE KAYIT ve KONAKLAMA İPTAL ve İADE KOŞULLARI

• 07 Mart 2013 ve öncesine kadar yapılacak olan iptallerde, ücretin tamamı iade edilecektir.

• 08-21 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak olan iptallerde, ücretin %50’si iade edilecektir.

• 22 Mart 2013 tarihinden sonraki iptallerde ücret iadesi söz konusu olmayıp, katılımcının isim değişikliği talebi kabul edillebilecektir.

*Tüm iptal taleplerinin yazılı ve ıslak imzalı yapılması gerekmekte olup, posta ile yollanan iptal taleplerinde posta damga tarihi geçerli sayılacaktır.

*Ücret iadesi kongre bitiminden sonra 2 hafta içinde yapılacak olup, iadelerin banka havale masrafı, iade edilecek ücretten düşülecektir.

KONGRE BURSU

Tıpta Uzmanlık eğitimi gören, bildirili katılan ve Türk Klinik Biyokimya Derneği Üyesi olan belirli sayıda tıpta uzmanlık öğrecisine burs verilecektir.

Burs almak isteyen asistanların 15 Mart 2013 tarihine kadar kongre web sayfasındaki “burs başvuru formu” ile on-line olarak başvurmaları ve bildiri özetlerini on-line olarak sisteme girmiş olmaları gerekmektedir. Burslara ilişkin ayrıntılı bilgiye “Kongre Bursu” sayfasından ulaşılabilir.

KONGRE KURSU

28 Nisan 2013 Pazar günü, saat 11:30-16:45 arasında Kaya İzmir Thermal & Convention Otel 1. kattaki toplantı salonlarında iki kurs gerçekleştirilecektir. Kurslar ile ilgili ayrıntılı bilgiye “Kongre Kursu” sayfasından ulaşılabilir.

ÖDÜL

Kongre ödülleri Sözlü Bildiri Sunum Ödülü ve Poster Ödülü olmak üzere iki ayrı kategoride verilecektir.

BİLDİRİ ve KONUŞMA ÖZETLERİ

Bildiri ve Konuşma (Panel ve Konferans) özetleri yazım kurallarına ilişkin ayrıntılı bilgiye “Bildiri ve Konuşma Özetleri” sayfasından ulaşılabilir.

İletişim

BİLİMSEL SEKRETER

Ceyda KABAROĞLU

Direkt : +90 232 488 06 24
GSM : +90 532 498 74 72
e-posta : [email protected]
Dernek web : www.tkbd.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.