VII. TÜBERKÜLOZ SİMPOZYUMU

Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Tüberküloz Çalışma Grubu (TBÇG) ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen VII. Tüberküloz Simpozyumu‘nu Van’da gerçekleştirecek olmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Son yıllarda ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyayı tehdit eden ve önemini hiç yitirmeyen tüberküloz, bir yandan insanlığın ne denli büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu anlatıyor, bir yandan da bu hastalıkla başa çıkabilmek için klinik ve laboratuvar bütünleşmesinin ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

Tıp dünyasındaki baş döndürücü teknolojik gelişmelere karşın hâlâ tüm dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri olan tüberkülozun ele alındığı bu simpozyumda; tüberkülozun klinik ve laboratuvar tanısı, ülkemizdeki mikobakteri laboratuvarlarının yapılanması ve sorunları, yeni tanı teknikleri, korunma ve kontrol önlemleri, tedavi prensipleri ve dirençli olgulara yaklaşımla yeni aşı ve ilaçlar ele alınacak ve konuyla ilgili güncel bilgiler siz değerli katılımcılarla paylaşılacaktır.

Siz değerli meslektaşlarımızın katılım ve katkılarıyla başarıya ulaşacağına inandığımız VII. Tüberküloz Simpozyumu‘na Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Peyami BATTAL, Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. A. Faik ÖNER adına ev sahipliği yapan Sayın Doç. Dr. Hüseyin GÜDÜCÜOĞLU ve çalışma arkadaşlarına, ayrıca simpozyumun sorunsuz olarak gerçekleşmesine katkıları olan sektörel kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür eder, simpozyumda buluşabilmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılar sunarız.

Prof. Dr. Ayşe YÜCE
Tüberküloz Çalışma Grubu (TBÇG) Başkanı

İLETİŞİM

Prof. Dr. Mustafa ÖZYURT (Simpozyum Sekreteri)
GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi
Tibbi Mikrobiyoloji Servisi
İSTANBUL
Tel: 0216 542 27 97
Faks: 0216 542 27 00
GSM: 0533 364 75 50
E-Posta: mozyurt@gata.edu.tr ve mozyurt2013@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.