“Uzun Ömrün Kısa Hikayesi ” Kısa Film Yarışması

Kısa Film Yarışması
Kısa Film Yarışması

Selçuklu Belediyesi , “Uzun Ömrün Kısa Hikayesi “isimli kısa film yarışması düzenliyor. Pandeminin sosyal hayatta etkisinin kısa filmlerle ele alınacağı yarışmanın son katılım tarihi 5 Mart.

Şehrin fiziki imarının yanı sıra sosyal,kültürel ve sanatsal faaliyetlere de aynı oranda önem veren Selçuklu Belediyesi Uzun Ömrün Kısa Hikayesi isimli kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmacılar tarafından çekilecek kısa filmler pandemi sürecinde insan yaşamını çok boyutlu ele alan, psikoloji, bireysel ve toplumsal ilişkiler, eğitim, sağlık, vefa ile insana verilen değer alt başlıklarıyla oluşturulacak.

Katılım Koşulları
1. Yarışmaya katılacak eserler Pandemi sürecinde insan yaşamını çok boyutlu ele alan, psikoloji, bireysel ve toplumsal ilişkiler, eğitim, sağlık, vefa ve insana verilen değer alt başlıklarından oluşan filmler olmalıdır.

2. Yarışma herkese açıktır.

3. Yarışmaya jenerik dahil 5 dakikadan uzun olmayan eserler katılabilir.

4. Bir yarışmacı en fazla 3 eserle yarışmaya katılabilir.

5. Yapımcı veya yönetmenden en az biri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır.

6. Türkçe dışındaki dillerde hazırlanan filmler, Türkçe altyazılı olmak zorundadır.

7. Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakkı, yarışmacının sorumluluğundadır. Yarışmaya katılan eserlerin kuruma teslim edilmesinden sonra eserlerin telifleri Selçuklu Belediyesine aittir. Selçuklu Belediyesi bu eserleri istediği mecralarda gösterime çıkma hakkına sahiptir. Bu kapsamda doğacak hukuki sorumluluk eser sahibine aittir. Selçuklu Belediyesi ve çözüm ortakları bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.

8. Ön elemeden geçen eserler yarışmanın resmi web sitesi www.selcuklukisafilm.com’da duyurulacaktır.

9. Katılımcıların BAŞVURU FORMUNU ve KATILIM KOŞULLARI FORMUNU eksiksiz ve okunaklı biçimde doldurup, kimlik fotokopilerini; gösterime uygun, her okuyucuda okutulabilecek kısa filmin, DVD formatında kaydedilmiş ve üzerinde eser sahibinin rumuzunun ve eserin adının yazılı olduğu 3 adet kopyasını 1 adet zarfa koyarak kapalı halde Selçuklu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü adına Şeyh Şamil Mah. Doç. Dr. Halil Ürün Cad. No:19 Selçuklu/Konya adresine 5 Mart 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar elden veya gönderici ödemeli posta/kargo yolu ile ulaştırmalıdırlar.

10. Kopyaların gösterime uygun resim ve ses niteliği taşıması zorunludur. Şartnamede belirtilen koşullara uymayan, bozuk kayıt yapılmış filmler, katılımcı yönetmenin uyarılmasına gerek kalmadan yarışma dışı bırakılır.

11. Yarışma başvuru formunda tek kişinin imzası bulunmalıdır ve imza sahibi, eserin yasal sahibi olmalıdır. Eserin oluşmasında kaç kişi bulunursa bulunsun, ödül sadece belgelerde imzası bulunan eserin yasal sahibine verilecektir. Ayrıca, söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk, imza sahibine aittir.

12. Yarışmaya seçilen filmlerin ilanından sonra eser sahipleri, eserlerini yarışmadan çekemezler. Başvuru yapan her eser sahibi bu maddeyi kabul etmiş sayılır.

13. Seçici kurul tarafından değerlendirilerek yarışmaya hak kazanan filmler yarışmanın resmi İnternet sitesinden ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur. Yarışmaya seçilemeyen eserlerin sahiplerine herhangi bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir.

14. Selçuklu Belediyesi yönetmelik konusunda her türlü değişikliği önceden haber vermeksizin yapma hakkını saklı tutar.

15. Yarışmaya gönderilen filmlerin tüm yayın hakları Selçuklu belediyesine aittir.

16. Yarışma için gönderilen eserler, sonuç ne olursa olsun iade edilmez.

17. Selçuklu Belediyesi tarafından kurulan ve yarışma organizasyonu içinde bulunan kişiler bu yarışmaya katılamaz.

DEĞERLENDİRME
1. Değerlendirme, Ön Seçiciler Kurulu değerlendirmesi ve Seçiciler Kurulu değerlendirmesi olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. 5 kişiden oluşan Seçiciler Kurulu, kararlarını salt çoğunlukla (en az 3 oy) verir.

2. Ön elemeden geçen filmler www.selcuklukisafilm.com adresinden duyurulacaktır.

3. Seçiciler Kurulu’nun ilk 3 için belirlediği eser dışında, 7 adet filme mansiyon ödülü verilecektir.

4. Seçiciler Kurulu kararı kesindir, değiştirilemez. Ancak yarışmaya gönderilen eserin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar, yarışmacıya aittir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde, ilgili kısa film, yarışmadan men edilir. Tespit yarışmadan sonra yapılır ise eser sahibi ödüllendirilmiş olsa dahi ödülü geri alınır. Selçuklu Belediyesi ve çözüm ortakları bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz.

5. Seçiciler Kurulu değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esas alınacaktır.

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü
SONY A7III + SAMYANG 35MM CİNE LENS

İkincilik Ödülü
DJİ MAVİC 2 PRO

Üçüncülük Ödülü
APPLE İPAD PRO 11’’ 256 GB Wİ-Fİ

MANSİYON ÖDÜLLÜ(7ADET)
GOPRO HERO 8 BLACK

YARIŞMA TAKVİMİ
SON KATILIM TARİHİ: 5 MART 2021 CUMA
GALA GECESİ: 16 MART 2021 SALI

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Selçuklu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü
Şeyh Şamil Mah. Doç. Dr. Halil Ürün Cad. No:19 Selçuklu/Konya
T: +90 (332) 224 36 00
F: +90 (332) 265 30 80
E: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

twelve + 8 =