Uluslararası Katılımlı III. Kompozit Malzemeler Sempozyumu

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından İlk ikisi Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Deri, Gıda, İnşaat, Kimya, Makina ve Tekstil Mühendisliği Bölümlerinin katkılarıyla Ulusal düzenlenmiş olan Kompozit Malzemeler Sempozyumu (KompEGE ); Eczacılık Fakültesi, Nükleer Bilimler Enstitüsü ve Fen Fakültesi’nin de katkıları ile 5-7 Kasım 2015 tarihleri arasında Pine Bay Hotel Resort- Kuşadası’nda Uluslararası Katılımlı gerçekleşecektir.

Sempozyumun en önemli özelliği, uygulamalı ve teorik çalışmalarla kompozitlere yönelik uluslararası gelişmeleri yakından takip eden araştırmacılara ve sektör temsilcilerine bir platform sunmak ve kompozitlerle ilgili değerlendirme yapmalarını sağlayabilmektir. Bu amaçla sempozyuma gönderilen tüm çalışmalar, sunu türleri dikkate alınarak (sözlü ya da poster) Sempozyum Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar iki farklı hakem tarafından değerlendirilecek, kabul edilenler Sempozyum CD sinde yer alacaktır. Çalışmalarının tam metinlerini Sempozyum kurallarına göre hazırlamaları, yazarların kendi sorumluluğundadır. Tam metni gönderilmeyen çalışmaların özetleri Sempozyum CD ‘sinde yer alacaktır.

“Uluslararası Katılımlı III. Ege Kompozit Malzemeler Sempozyumu” hakkında detaylı bilgilere resmi web sayfasından ulaşılabilir (http://kompege.ege.edu.tr).

Sempozyumun en verimli şekilde gerçekleşmesi için, siz değerli meslektaşlarımızı KompEGE III Sempozyumuna davet etmekten mutluluk duyarız. Sempozyuma katılımlarınız ve katkılarınız bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu

Sempozyum Konuları

Kompozit malzemelerin üretim ve işleme metodları
Kompozit malzemelerin karakterizasyonu
Kompozit malzemelerin endüstriyel uygulamaları
Polimer matrisli kompozitler
Metal matrisli kompozitler
Seramik matrisli kompozitler
Kompozit yapı malzemeleri ve elemanları
Kompozit tekstiller
Deri ve deri türevli kompozitler
Biyo kompozitler (Biyomedikal kompozitler, Eko kompozitler)
Hibrit kompozitler
Çok fonksiyonlu kompozitler
İleri kompozitler (Karbon matrisli kompozitler, Nano kompozitler)
Özel kompozitler
Kompozit malzemelerin geri dönüşümleri

Ege Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, 35040, Bornova-İZMİR
e-mail: kompege@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.