Üçge 2. Uluslararası Karikatür Yarışması

İlki büyük ilgi gören ve 38 ülkeden 508 eserin katıldığı Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ikincisi için geri sayım başladı.

Mağaza ekipmanları ve depo raf sistemleri alanında faaliyet gösteren Üçge, yaşamın her ayrıntısında iz bırakmaya devam ediyor. Anadolu Karikatürcüler Derneği desteğiyle düzenlenecek olan ‘Alışveriş Hayattır’ konulu 2. Uluslararası Üçge Karikatür Yarışması, sanatın içindeki estetik, yaratıcılık ve inceliklerle perakende sektörünü bir araya getiriyor. Farklı kültürlerde ortak dil olan alışverişin konu edileceği karikatürler, çizerlerin yaratıcılıklarıyla şekillenecek. Yarışmayla ilgili konuşan Üçge Başkan Vekili Hayri Tuncer sanatın içinde olmanın ve estetik zevkleri geliştirmenin küçük detaylarla büyük farkların elde edildiği perakende sektörü için çok önemli olduğunu belirtti. Tuncer: “Üçge ailesi olarak öğrenmenin, hayatın içinde olduğunu hissetmenin en iyi yolu olduğunu biliyoruz. Öğrenmeyi pratik etmenin en güzel yollarından birisi de hiç kuşkusuz sanattır. Üçge olarak sanat adına yapılmış her çalışmaya büyük değer veriyoruz. Ulusal bir dizi etkinliğe imza atan firmamız ilkini büyük bir heyecanla gerçekleştirdiği Üçge Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ikincisi için de hazırlıkları tamamladı. Karikatüre değer katan tüm sanatçıları etkinliğimizde görmek istiyoruz” dedi.
Yerli ve yabancı bir çok sanatçının buluşacağı organizasyonda, eserler 20 Temmuz 2012 tarihine kadar Anadolu Karikatürcüler Derneği’ne ulaştırılacak. 28 Temmuzda toplanacak olan jüri üyeleri, 30 Temmuz 2012’de de sonuçları paylaşacak.

Yarışma sonrasında ödüllendirme:
Birincilik ödülü 2000 Dolar
İkincilik Ödülü 1000 Dolar
Üçüncülük Ödülü 500 Dolar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin