Turuncu Damla eğitim projesi yeni dönemi başladı

Okulların açılması ile geçtiğimiz yıl çalışmalara başladığımız finansal okuryazarlık ve sürdürülebilir tüketim konulu Turuncu Damla projesinin de yeni dönemi başlamış oldu.

Geçtiğimiz dönem 2500’den fazla öğrenci ve 76 öğretmen ile İstanbul’da yürütülen proje için bu dönem tekrardan İstanbul’daki devlet okullarında görevli 3. ve 4. sınıf öğretmenleri aranıyor.

Finansal okuryazarlık ve sürdürülebilir tüketim konularında, öğrencileri ile çalışmak isteyen öğretmenler için yine projenin yeni döneminde eğitimler yapılacak ve kaynaklar sunulacak. Okul eğitim programı ile parallellik gösteren konular içeren çalışmada, hem öğrenciler hem de öğretmenler için özel etkinlikler, videolar ve kitaplar ücretsiz olarak katılımcılara verilecek.

Projede yer almak isteyen kişilerin kayıtları, 31 Ekim 2013 Perşembe gününe kadar [email protected] e-posta adresinden veya 0312 491 95 30 (dahili 33) numaralı telefondan alınmaktadır.

Finansal Okuryazarlık Projesi Başladı

Yeterince tasarruf yapıyor muyuz veya tasarruflarımız yeterli mi gibi sorulara cevap aranırken, acaba çocuklarımız bu konuda ne kadar bilinçli sorusuna cevap olması için, İstanbul’da öğretmenler ve öğrenciler için ‘Finansal Okuryazarlık’ projesi başlatıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Bölgesel Çevre Merkezi, Koç Üniversitesi ve ING Bank arasında imzalanan protokol ile ilk etapta önümüzdeki iki eğitim – öğretim dönemi boyunca ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıflar için tasarruf eğitimleri düzenlenecek. ‘Turuncu Damla’ isimli proje ile ülkemizin finansal okuryazarlık çalışmalarına katkı sağlanacaktır.

Öğretmenler ile işbirliği yaparak tasarruf kavramının en temel yapı taşlarından yani gelecek algısı, planlama becerisi, sabırlı olma ve özdenetim gibi kazanımlarla başlanarak ilkokul 3. ve 4. sınıf yaş grubundaki çocuklarda sürdürülebilir bir farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır. Ayrıca projede, farkındalığın ölçülerek hem kamuoyu hem de bilim dünyası ile paylaşılması hedeflenmektedir.

İçinde bulunduğumuz eğitim-öğretim döneminde İstanbul ilkokullarında 3. sınıf, gelecek dönem de 3 .sınıf ve 4. sınıf olacak öğretmenlerin kayıtları şu anda kabul edilmektedir. Projeye dahil olmak için [email protected] eposta adresinden Proje Yöneticisi Pınar Akpınar ile iletişim kurabilir, ayrıntılar için www.yesilkutu.net internet sitesini takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin