Türkiye’ye Yaz Akademisi ve AB’nin Yeni Sınırları

Türkiye’ye Yaz Akademisi ve AB’nin Yeni Sınırlar, Kuşadası, 15-22 Eylül 2011

Yaz programı başlıklı bir uluslararası ortak bir projenin parçası olan “AB-Türkiye: Zorluklar ve Fırsatlar”, Avrupa Komisyonu Programı “PRINCE 2009 yılı çerçevesinde düzenlenen – AB27: Destek Üretim ve Dağıtım Audivisual Programları ve Farkındalık için-olaylar Raising Batı Balkanlar ve Türkiye’ye karşı Avrupa Birliği “nin gelecekteki genişleme alanı. Proje ortakları Gediz Üniversitesi-İzmir, Amsterdam Üniversitesi ve Jena Friedrich-Schiller Üniversitesi’nde vardır.

 “Türkiye ve AB’nin Yeni Sınırları”, bir hafta süresi olacak ve Türkiye ve Batı Balkanlar ve Türkiye’nin AB üyeliği ve karşı AB’nin genişleme politikası gibi konular hakkında akademik bilgi yaymak yardım Kuşadası-Türkiye’de yapılacak olan yaz okulu Yararlanacak onun etkileri. AB, aday ülkeler ve Türkiye’den 25 öğrenci yaz okuluna katılacak. Jena, Gediz Üniversitesi, Amsterdam Üniversitesi Friedrich-Schiller Üniversitesi’nde ve seçilmiş Türk ve AB üniversitelerinden 10 akademisyen konuşmacı olarak etkinlikte yer alacak. yaz okulunda Avrupalı ​​öğrencilerin sosyalleşme ve onların Türk meslektaşları ile etkileşim bol bol zamanınız olacak. ek olarak, yaz okulu kültürel etkinlikler, geziler ve turlar Kuşadası ve çevresinde içerir dersler vermektedir.

 Hedef Kitle

Üst düzey lisans öğrencisi, yüksek lisans öğrencileri ve siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları alanında AB, aday ülkeler ve Türkiye’de doktora öğrencileri başlayan yaz akademisi için başvurmaya davet edilmektedir. Ancak, diğer ilgili adaylar da yaz programına başvuracak olabilir.

Süresi

22 Eylül 2011 15 Eylül arasında bir haftalık bir programdır.

Içerisinde

Türkiye-AB İlişkileri: Tarihsel İnceleme, AB Komşuluk Politikası ve Türkiye’nin Rolü, Batı Balkanlar ve Türkiye’de, AB’nin dönüştürücü gücü Euro-Türkler: AB’deki Türk Göçmenler ve Türkiye’nin Avrupa Entegrasyonu, Lizbon sonra AB için kendi Rolü antlaşma, AB ve Aday Ülkeler, Devlet, Toplum ve Siyaset Türkiye’de, Avrupa kimlik sorunu ve 21. yüzyılda, Türk Dış Politikası Türk “ilişkisi” nin söz konusu Euroscepticism.

Sertifika

Tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Kayıt Ücreti ve Hibeler

Avrupa Komisyonu elde edilen fon sayesinde, seçilen adayların Yaz Akademisi’nde katıldığınız için tam hibe sağlanacaktır. Ancak, bu öğrencilerin 100 € kayıt ücreti ödemeniz gerekiyor. Tam hibe her şey dahil olarak, Türkiye dışındaki Avrupa ülkelerinden gelen öğrenciler için en fazla 350 € Türkiye’ye gidiş-dönüş uçak bileti bilet üzerinde Hotel Adakule-Kuşadası konaklama içerir, İzmir Havaalanı ve yaz okulunun yeri, tüm arasındaki transferler etkinlikler, ziyaretler, turlar ve ulaşım Yaz Akademisi programında.

Uygulamalar

Uygulamalar) öğrencilerin motivasyon, bir tek harfli kelime sayfalık CV, transkript (için lisans gereken 500 yer a-, lisans derecesi Kayıt (öğrenciler için Yüksek Lisans), ya da Master derecesi Kayıt (öğrenciler için doktora) (Word formatında tüm PDF veya) ve elektronik olarak teslim edilmelidir gediz.edu.tr @ betul.durmaz  kabul Bildirim 2011 Mayıs-orta olacaktır hale getiriyor. “Akademi Yaz Türkiye-AB” e-posta Lütfen dikkat içinde konu satırının.

Son başvuru tarihi

30 Nisan 2011

Uygulamalar ve tüm sorular elektronik olarak yöneltilmesi gerekir:

Bayan Betül Durmaz

Türkiye’ye Yaz Akademisi ve AB’nin Yeni Sınırları

Gediz Üniversitesi, İzmir, Türkiye

E-mail: betul.durmaz @ gediz.edu.tr