Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi 2016

V. TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALAR KONGRESİ KATILIM ÇAĞRISI

12-15 Mayıs 2016, Isparta

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK) 12-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Isparta’da gerçekleştirilecektir. TÜBİTAK tarafından desteklenen kongre İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Süleyman Demirel Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenmektedir.

İlki 2012 yılında Konya’da, ikincisi 2013 yılında Bursa’da, üçüncüsü 2014 yılında Sakarya’da, dördüncüsü 2015 yılında Kütahya’da gerçekleştirilen TLÇK, lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların, ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân ve zemin sağlamak, Türkiye’de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yaklaşımları teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Bu çerçevede, genç akademisyenlere çok yönlü bir iletişim ve tecrübe aktarımı imkânı yaratılarak çalışmalarının zenginleştirilmesi ve akademik dolaşıma sokulması amaçlanmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sunmak kongrenin temel hedefleri arasındadır.

Bu yıl Isparta’da gerçekleştirilecek V. TLÇK’da Edebiyat, Eğitim, Felsefe, Hukuk, İktisat, İlahiyat, İletişim, İşletme, Mimarlık & Şehircilik, Sanat, Siyaset Bilimi, Sosyal Politikalar, Sosyoloji, Tarih, Uluslararası İlişkiler, alanlarında oluşturulan alt konu başlıklarında bildiriler kabul edilecektir. Bu disiplinler kapsamında belirlenen oturum başlıkları, diğer detaylarla birlikte kongre internet sitesinde ilan edilmiştir.

Kongreye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yıl içerisinde tamamlamış olan araştırmacılar katılabilirler. Gönderilen özetler ve bildiriler en az iki hakem tarafından değerlendirildikten sonra kabul edilmektedir. Katılımcıların konaklamaları organizasyon kapsamında karşılanacaktır. Kongrede, bilimsel disiplini gözeterek nitelikli çalışmalar ortaya koymayı arzulayan tüm lisansüstü öğrencilerinin değerli çalışmalarıyla yer almasını beklemekteyiz.

Kongre hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.tlck.org.tr sitesini ziyaret edebilir, sorularınız ve bilgi almak için [email protected] adresine başvurabilirsiniz.

ÖNEMLI TARIHLER

Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi 15 Aralık 2015
Kabul Edilen Özetlerin İlanı 31 Aralık 2015
Tam Metinlerin Son Gönderim tarihi 28 Şubat 2016
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı 30 Mart 2016
Kongre Programının İlanı 15 Nisan 2016
Kongrenin Düzenlenme Tarihi 12-15 Mayıs 2016
Seçilmiş Tebliğlerin Yayımlanması 1 Eylül 2016

Bilgi ve İletişim

Web: www.tlck.org.tr
E-posta: [email protected]
Telefon : (0216) 310 4318

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.