TÜRKİYE FELSEFE ÖĞRENCİLERİ KONGRESİ 2012

 

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Türkiye’nin felsefe öğrencileri bazında en büyük kongresi olan TÜFÖB Türkiye Felsefe Öğrencileri Kongresi’nin 12.sini Sakarya’da gerçekleştirecek olmaktan dolayı çok büyük onur ve gurur duyuyoruz.

Sakarya Üniversitesi Felsefe Topluluğu olarak amacımız 20, 21, 22 Nisan 2012 tarihlerinde, Türkiye’deki bütün felsefe severlerini bir araya getirmek ve düşünce dünyamıza sonsuz katkılar sağlayabilmek. Biz topluluk olarak bu kongreye büyük önem veriyoruz; biliyoruz ki bu kongreyle geleceğin düşünce/kültür/sanat insanlarının açığa çıkmasına vesile olacağız. Hatta biraz daha ileri gidip sloganımızı “Geleceğin filozofları Sakarya’da” olarak belirliyoruz.

Bu sloganımızla birlikte Türkiye’deki felsefe bölüm temsilcileriyle bir araya gelip,  ”1. TÜRKİYE FELSEFE ÖĞRENCİLERİ ÇALIŞTAYI’NDA” şu kongre başlığını ve alt başlıklarını belirledik:

GELECEĞİN FELSEFESİ, FELSEFENİN GELECEĞİ

– Tükenmeyen Arayış: Hakikat
– Küresel Dünya, Küresel Felsefe
– Türkiye’de Felsefenin Geleceği
– Felsefe Hala Yolda Olmak Mı?
– Çağdaş Bireyin Felsefeye Bakışı
– Platona Düşülen Dipnotlara Tamam Ya Da Devam!
– Madde Ve Felsefe
– Bilimlerin Anası Felsefe Yeni Bilimlere Gebe Mi?
– Gelenekten Geleceğe Felsefe: Pozitivizmin Etkileri
– ‘Geleceğin’ ‘Sonsuzlukla’ Hesaplaşması
– Zihnin Sözcüsü: Felsefenin Dili Ve Geleceği

KONGRE BİLDİRİLERİ İÇİN TAKVİM:
KONGRE ÖZETLERİNİN SON GÖNDERİM TARİHİ: 2 MART 2012
KONGRE BİLDİRİLERİNİN SON GÖNDERİM TARİHİ: 16 MART 2012

Bu kongreyle Türkiye’nin hemen her yerindeki felsefe gönüllüleri buluşacak ve üç gün boyunca Sakarya’da tam da “felsefe yapmak” dediğimiz doyumsuz faaliyeti gerçekleştirecek. Ve geleceğin felsefesini tasarlayacaklar. Bu yüzden şimdiden Türkiye’nin bütün felsefeye ilgi duyan kişilerini yani geleceğin filozoflarını bu kongre aracılığıyla 20, 21, 22 Nisan 2012 tarihlerindeSakarya’ya davet ediyoruz. Bu davetimizi resmi olarak gerçekleştirebilmek adına da web sitemizi açmış bulunuyoruz. Web sitesinin işleyişi hakkında bilgileri aşağıdaki kısımdan edinebilirsiniz. Şimdiden siz felsefe severleri ağırlayacağımız için heyecanlıyız, şanslıyız. Güzel,verimli, tahammüllü bir kongre dönemi geçirmek dileğiyle…

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
FELSEFE TOPLULUĞU