SİHİRLİ TAHTA

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ ?CANLILAR DÜNYASI? VE ?KUVVET VE HAREKET? KONULARININ DAHA İYİ ANLAŞILMASINI SAĞLAMAK.

PROJE HEDEFİ: 1. FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ KONULARINI GÖRSELLEŞTİRMEK 2. FEN VE TEKNOLOJİ DERSLERİNİ İLGİ ÇEKİCİ HALE GETİRMEK

PROJE ÖZETİ: FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ ?CANLILAR DÜNYASI? VE ?KUVVET VE HAREKET? KONULARININ DAHA İYİ ANLAŞILMASINI SAĞLAMAK İÇİN SİHİRLİ TAHTA PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNİ RESİMLİ ŞEYLER DAHA ÇOK ÇEKMEKTEDİR. BU SİHİRLİ TAHTA İKİ SAYFA ŞEKLİNDE TASARLANMIŞ VE HER SAYFADA BU KONULARLA İLGİLİ GÖRSEL BİLGİLERE YER VERİLMİŞTİR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: GİRİŞ: ÖĞRENCİLER RESİMLİ ŞEYLERİ DAHA ÇOK SEVMEKTEDİRLER. DİKKATLERİNİ ÇEKMEKTEDİR. BU DÜŞÜNCEDEN HAREKETLE FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ KONULARININ RESİMLERLE DESTEKLENİRSE DAHA İYİ ANLAŞILABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR. PROBLEM: FEN VE TEKNOLOJİ DERSLERİNDE DAHA FAZLA GÖRSEL ÖĞELER KULLANILIRSA ANLAŞILMASININ DAHA KOLAY OLACAĞININ DÜŞÜNÜLMESİ. HİPOTEZ: RESİMLERDEN OLUŞAN SİHİRLİ TAHTA SAYESİNDE FEN VE TEKNOLOJİ DERSLERİNİN ANLAŞILMASI KOLAYLAŞACAKTIR. MALZEMELER: KARTON, RESİM KAĞIDI. YÖNTEM: KARTONDAN YAPILAN TAHTANIN ÜZERİNE İPLE RESİM KAĞITLARI BAĞLANMIŞTIR. RESİM KAĞITLARININ ÜZERİNE ?CANLILAR DÜNYASI? VE ?KUVVET VE HAREKET? KONULARINI AÇIKLAYACAK RESİMLER VE KISA AÇIKLAMALAR YERLEŞTİRİLMİŞTİR. SONUÇ: SİHİRLİ TAHTA SAYESİNDE ÖĞRENCİLERİN KONULARI ÖĞRENMELERİ KOLAYLAŞMIŞTIR. TARTIŞMA VE ÖNERİLER: SİHİRLİ TAHTAYA İSTENİLEN KONULAR EKLENEREK GELİŞTİRİLEBİLİR. ÖĞRENCİLERİN BELİRLENEN BİR KONUYLA İLGİLİ SİHİRLİ TAHTA YAPMALARI ETKİNLİK OLARAK DA YAPILABİLİR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin