Sign Of The City Awards

Sign Of The City Awards

Katılım Koşulları

* 01.01.2012 – 25.08.2017 tarihleri arasında tamamlanmış ya da yapım aşamasında olan projeler aday olabilir.

* Kentsel tasarım, genç mimar teşvik, sosyal sorumluluk kategorileri dışındaki tüm kategorilerde başvurular “tamamlanmış” ya da “devam eden” olarak yapılacaktır.

* Gayrimenkul Yönetimi Kategorisine yalnızca Tamamlanmış Projeler başvuru yapabilirler.

* Tamamlanmış projelerin yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi (iskan) almış olması gerekirken devam eden projenin ruhsat almış olması yeterlidir.

* Kentsel tasarım, genç mimar teşvik, en iyi mimari tasarım ve sosyal sorumluluk kampanyalarında yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

* Türk tasarımcı, müteahhit ve geliştiricilerin yurt dışındaki projeleri de yarışmaya katılabilecektir.

* En İyi Sosyal Sorumluluk kategorisinden aday olanların sosyal sorumluluk projesinin gayrimenkul ile ilgili olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

* Tüm başvurular online olarak alınacak olup, başvuru formu eksiksiz olarak doldurulan ve başvuru ücreti ödenen başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

* Başvuruda bulunan projeler teknik elemeden geçtikten sonra aday olabilecektir.

* Adaylık başvurusu alınan herhangi bir projenin ödüle layık bulunması durumunda, ödüle layık bulunan projelerin ödüllendirilmesi ile ilgili duyurunun yapılma şekli ve detayları, organizasyonun belirlediği şekilde organizasyonun kendi insiyatifinde gerçekleşir. Ödüle layık bulunan tüm proje ödülleri ödül gecesinde açıklanacak ve verilecektir.

* Kategoriler bazında soru formlarında farklılıklar bulunmaktadır, başvuru formundaki açıklamalara dikkat ederek doldurulmalıdır.

* Başvuru sırasında projeye ait paylaşılacak görsel ve videonun projeyi yeteri kadar açıklayacak şekilde olması jürinin seçim sürecine etki edecektir.

* Yılın Fark Yaratanı kategorisi için başvuru alınmayacaktır, adaylar jüri tarafından belirlenecektir.

* Mimari ofisler proje yatırımcısı adına projeye başvurabilirler ancak katılım başvurusunda, projenin hak sahibi gayrimenkul şirketinin onayını belgelemesi gerekmektedir.

* Tamamlanmış projelerin projeye ait gerçek fotoğraf koyması gerekmektedir; teknik çizim, proje görseli olan fotoğraflar jüri tarafından dikkate alınmayacaktır

* Başvuru bedelinin ilgili hesap numarasına “yarışma başvuru bedelidir” notu eklenerek yatırılması gerekmektedir.

Başvurulan her kategori için ücret 3.000 TL + KDV’dir.
Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.
Garanti Bankası A.Ş. Bakırköy Kurumsal Şube
Hesap Numarası : 382/6201586
Vergi Dairesi : BÜYÜK MÜKELLEFLER
Vergi No : 4640061273
IBAN : TR37 0006 2000 3820 0006 2015 86

* Genç Mimar Teşvik kategorisine başvuru ücretsiz olacaktır.

* Son başvuru tarihi 25.08.2017’dir. Adayların, katılım formunda beyan veya taahhüt etmiş oldukları bilgilerin hatalı, eksik ve/veya yanıltıcı olmalarından kaynaklanan veya kaynaklanabilecek olan zararlardan Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. sorumlu tutulamaz. İşbu hususta her türlü sorumluluk ilgili kendisine aittir.

Değerlendirme Süreci 2017

Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada tamamlanacaktır.

* Teknik Eleme
Başvuru tamamlandıktan sonra, başvuruların tam ve eksiksiz olduğu ve kategori kriterlerine uygunluğu denetlenecek ve koşullara/kriterlere uygun olan tüm başvurular aday olabilecektir. Koşullara/kriterlere uygun olmayan adaylara da geri bildirim yapılacaktır. Denetleme bağımsız bir kuruluş olan E&Y tarafından yapılacaktır.

* Birinci Aşama Değerlendirme
Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman olan jüri üyeleri tarafından 1.aşama değerlendirmesi yapılacaktır. Finale her kategoriden 5 aday kalacaktır. Finale kalan 5 aday, sunum hazırlıkları için Final Jüri Toplantısı öncesi, Sotca Organizasyon Komitesi tarafından bilgilendirilecektir.

* Final Jüri Toplantısı Değerlendirme
İkinci aşamayı geçen 5 proje son olarak, bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacaktır.

Her proje; jürinin belirleyeceği soruları cevaplayacak 3 dakikalık bir sunum hazırlayarak bir sunum gerçekleştirecektir. Sunum sonunda proje yetkilisinin soru cevap dışında bahsetmek istediği başlıklar için 2 dakikalık serbest anlatım süresi olacaktır (Görüşme süresi toplam 5 dakika).

Yapılacak değerlendirme sonucunda her kategoriden sadece 1 adet proje Sign of the City olmaya hak kazanacaktır. Ödül gecesinde her kategoriden finale kalan maksimum 5 aday sahnede Premium Proje olarak lanse edilir ve resmi web sitesinde yayınlanır.

* Herhangi bir kategoride, jüri değerlendirmesi sonucunda, ödüle layık bir proje bulunmaması durumunda, jürinin ödül vermeme hakkı saklıdır.

* Jüri toplantıları sürecinde (adaylara önceden bildirilen tarihlerde) projeye ait ek bilgi, belge , görsel, açıklama vb talep edilebilir. Bu konuda ilgili sürelerde projenin ilgili kişisi tarafından dönüş yapılması gerekmektedir. Jüri toplantısı sırasında ihtiyaç duyulması halinde iletişime geçilecek kişinin kontakt bilgileri başvuru formunda eksiksiz şekilde verilmelidir.

Gayrimenkul Sektöründe Prestij Ödülleri Heyecanı
Sign Of The City Awards 2017’ye Başvurular Başladı

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasına başvurular 19 Haziran tarihinde başladı. 5 ana kategori ve 24 ödülde finale kalmak için yarışacak projeler, 3 aşamalı değerlendirme süreci sonunda belirlenecek.
Hürriyet’in öncülüğünde ve Lineadecor proje ortaklığında gerçekleştirilecek olan Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasının dördüncüsü için başvurular başladı. Kasım ayında gerçekleşecek ödül töreninin ın başvuruları 19 Haziran-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışmaya 01.01.2012 – 25.08.2017 tarihleri arasında tamamlanmış ya da yapım aşamasında olan projeler aday olabilecek. Türk tasarımcı, müteahhit ve geliştiricilerin yurt dışındaki projeleri de yarışmaya katılabilecek. 5 ana kategorideki 24 ödül başlığı için de başvuru kabul edilecek. Yılın Fark Yaratanı kategorisi için başvuru alınmayacak, adaylar sektörün önde gelen isimlerinden ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından belirlenecek.

Sektöre Yeni Bir Bakış Açısı Kazandıran 4 Yeni Ödül Kategorisi
Sektörün talebi ve ihtiyaçlarıyla kendini yenileyen SOTCA kapsamına bu yıl 4 yeni ödül başlığı da eklendi. Doğal ve kültürel mirası yenilemeye, yeniden geliştirmeye yönelik koruma ve uygulama projelerine verilecek olan ‘Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma Projesi’ ödülü bunlardan ilki oldu. Projelerin, üretimi, pazarlama süreçleri ve yönetim tekniklerinin değerlendirileceği ‘En İyi Gayrimenkul Yönetimi’ ödülü de listedeki yerini aldı. Türkiye’nin gelişimine ve ekonomisine katkıda bulunan köprü, baraj, havaalanı, liman gibi projelerin değerlendirileceği ‘En İyi Ulaştırma ve Altyapı Projesi’ de bu senenin ses getiren ödüllerinden biri olması bekleniyor. Turizm yatırımlarını ve projelerini değerlendirecek olan ‘En İyi Hizmet Yapıları’ ödülü de gayrimenkul ve turizm sektörünü birleştiren bir kategori olarak dikkati çekiyor.

Jüriye Projeleri Sunma İmkanı
Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada tamamlanacak. Başvuru tamamlandıktan sonra, başvuruların tam ve eksiksiz olduğu ve kategori kriterlerine uygunluğu sign of the city awards stratejik ortağı EY tarafından değerlendirilecek ve teknik eleme gerçekleştirilecek.
Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman olan jüri üyeleri tarafından 1.aşama değerlendirmesi yapılacak ve finale kalacak, her kategoriden 5 aday belirlenecek. Finale kalan 5 proje, son olarak bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Her proje; jürinin belirleyeceği soruları cevaplayacak 3 dakikalık bir sunum hazırlayacak. Sunum sonunda proje yetkilisi 5 dakikalık bir görüşmeyle, projeyi jüriye yüz yüze anlatma fırsatı bulacak. Değerlendirme sonucunda her kategoriden bir proje Sign of the City olmaya hak kazanacak.
Sign of the City Awards’a katılacak markalar, yarışma başvurularını web sitesinden yapabilecek. Aynı zamanda internet sitesinden katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyuruları da başvuru tarihinden itibaren takip edilebilecek.

SotCA 2017 Kategorileri
En iyi Konut Projeleri Kategorisi

En İyi Konut
En İyi Çok Katlı Konut
En İyi Müstakil Konut
En İyi Rezidans

En İyi Ticari Projeler Kategorisi

En İyi Ofis
En İyi Yerel Merkezli AVM
En İyi Bölgesel Merkezli AVM
En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı
En İyi Karma Kullanımlı Proje

En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi

En İyi Sağlık Binası
En İyi Eğitim Binası / Kampüsü
En İyi Sosyo Kültürel Yapı
En İyi Turizm / Hizmet Yapıları
En İyi Ulaşım Hizmetleri / Altyapı Projesi

Kent ve Mimarlık Kategorisi

En İyi Mimari Tasarım (Kamu)
En İyi Mimari Tasarım ( Özel Sektör )
Genç Mimar Teşvik
En İyi Kentsel Tasarım
En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi
En Yeşil Bina
En İyi Kültürel ve Doğal Mirası Koruma/Yaşatma Projesi

Diğer Kategoriler

En İyi Pazarlama Kampanyası
En İyi Gayrimenkul Yönetimi
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi
Yılın Fark Yaratanı

İletişim

Hürriyet Gazetesi

Hürriyet Dünyası, 100.Yıl Mahallesi, Matbaacılar Caddesi No:78 34214 Bağcılar / İstanbul
Sinem Arat 0212 449 69 44
sinemarat@hurriyet.com.tr

http://signofthecity.com