“Sen Oku Diye” 100 Bin Öğrenciye Eğitim Yardımı Projesi

Eğitim Yardımı
Öğrenciye Eğitim Yardımı

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen projede, dezavantajlı ve yardım gereksinimde olan çocuklara; eğitimde fırsat eşitliği sağlanması hedefleniyor. Projeden yüz bin şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrenci yararlanabilecek.

İBB, ilköğretim ve lise seviyesinde eğitim gören İstanbullu çocukların yeni eğitim döneminde yanlarında olabilmek için “Sen Oku Diye” eğitim yardımı projesini başlatıyor. Proje kapsamında; her öğrenciye 300 TL maddi destekte bulunulacak. Şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli yüz bin öğrencinin faydalanacağı projeye başvurular 19 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında online olarak yapılacak.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık projenin İstanbullu çocuklar arasında fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla devreye alındığını ifade ederek, nihai hedeflerinin İstanbul’un çocuklarına hizmet etmek olduğunu belirtti.

Tüm çabamız, senin için. Senin iyi bir geleceğe sahip olman, yarına güvenle bakabilmen için.

Bunun ilk adımı da iyi bir eğitim. Yeter ki sen oku, iyi bir eğitim al. Biz her türlü desteğe hazırız.

İlköğretim ve lise çağında olan yetim, öksüz ve şehit çocuklarımız ile MEB tarafından ruhsatlanmış özel eğitim okulları

ve rehabilitasyon merkezlerine kayıtlı engelli öğrencilerimizin başvurusuna açıktır.

BAŞVURULAR ONLINE
Daha önce İBB’nin ilgili merkezlerine gelerek gerçekleştirilen başvurular, pandemi önlemleri kapsamında artık online olarak gerçekleştirilecek. “Sen Oku Diye” eğitim yardımı projesinden faydalanmak isteyenler, senokudiye.ibb.istanbul adresinden başvuru yapabilecek ve gerekli evraklarını iletebilecekler.