Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,
Tıp ve sağlık bilimleri her geçen gün yenilenerek ve daha da iyileşerek gelecek nesillere aktarılıyor, aktarılmaya da devam edecek.

Biz tıp öğrencileri mezun olduğumuzda doktor olarak hayatımıza devam edeceğiz. Mesleğimiz gereği daima kendimizi yenileyen, çağın gereklerine uyum sağlayan, bulunduğumuz toplumla ve dünya üzerindeki diğer topluluklarla iletişim halinde olan bireyler olmalı ve bunun gereğini yerine getirmeliyiz. Sürekli araştıran, daha iyisini bulmaya çalışan, sorunlar hakkında düşünen ve bunların çözümüne katkıda bulunmak için uğraşan birer bilim insanı olmak için uğraşmalıyız.

Biz Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Araştırma Topluluğu olarak bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz kongremizde geleceği görmemiz gerektiğini düşündük ve bilinenler yerine üzerinde çalışılan ve çalışılabilecek olan geleceğin konularından bahsetmek istedik.

Hem kendimiz hem de sizler için ufuk açıcı konular seçmeye özen gösterdik: ”Rejeneratif Tıp: Kök Hücre”, ”Tıbbın Rönesans’ı: Bireysel Tıp”, ”Minimal İnvaziv Cerrahi”, ”Biyomekanik” vb. günümüzde yıldızı parlayan konulardan dilimizin döndüğünce bahsetmek istedik. Bu konulardan bahsetmek belki biz öğrencilerin harcı değildi fakat belirttiğimiz gibi amacımız bu konuların var olduğu konusunda ufuk açmak olduğu için hocalarımızın sonsuz desteği ve yardımıyla bu konulara değinmek istedik.

Hepimiz insanlığa faydalı olabilmek için bu kutsal mesleği seçtik ve birinci öncelik olarak “Primum non nocere! (Önce zarar verme!)” ilkesini benimsedik. Umuyoruz ki gelecekte en az zararla en fazla yarar sağlayarak bu kutsal mesleği yerine getirebilen hekimlerden oluruz.

Hepinizi geleceğe göz atmak üzere kongremize bekler, ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Araştırma Topluluğu

http://sauttat.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.