Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız,
İzmir’in 4. devlet üniversitesi olarak kurulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bünyesinde hizmete başlayan İKÇÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve yıllardır sağlıkta İzmir ve çevresine çok önemli hizmetler veren Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinikleri ile birlikte ilk ulusal bilimsel sempozyumumuzu yapacak olmanın sevincini yaşıyoruz. İzmir Tepecik EAH Çocuk Kliniklerinin 30. yılını da kutlayacağımız bu bilimsel ziyafette sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Bildiğiniz gibi son yıllarda sağlık alanındaki hızlı gelişmeler sağlık alanında hizmet veren meslektaşlarımızın sürekli kendilerini yenileme gerekliliğini zorunlu kılmaktadır. “Bütün Çocuklar Sağlıklı Büyüsün” sloganıyla yola çıkan Büyüyen Çocuk Derneği’nin desteği ile organize ettiğimiz ve 2 gün sürecek olan “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu’nda; yenidoğan döneminden başlayarak adölesan döneme kadar geçen sürede çocuk sağlığını etkileyen durumlarla ilgili konuları son literatür bilgilerinin ışığında sizlerle tartışmayı amaçlamaktayız. Sempozyumumuzda ilkler de yaşanacak. Sempozyumumuzu onurlandıracak olan Çocuk Vakfı Başkanı Sayın Mustafa Ruhi Şirin bir pediatri kongresinde ilk defa tartışılacak bir konu olan çocuk hakları hakkında bizleri aydınlatacak. Ayrıca kök hücre tedavisindeki son durum ve elektromanyetik kirlilik ve çocuk sağlığı gibi güncel konuların ilginizi çekeceğini umuyoruz. Konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı panel ve konferanslardan özellikle temel sağlık alanında hizmet veren meslektaşlarımızın oldukça faydalanacaklarına inanıyoruz. Sempozyumumuza katılan ve sempozyumla ilgili konulardan hazırlanacak soruları cevaplayan sempozyum katılımcılarına bir de hoş sürprizimiz olacak. Lütfen sempozyum web sitesi ödüller kısmını ziyaret ediniz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı büyümelerine bir nebze katkı yapacağını düşündüğümüz sempozyumumuza başta bölgemizde hizmet verenler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını davet ediyoruz.

Hep birlikte yeni bilimsel toplantılarda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Bumin N. Dündar
Sempozyum Başkanı
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Başkanı
İzmir Tepecik EAH Çocuk Klinikleri Eğitim Sorumlusu
Nejat Aksu
Sempozyum Eşbaşkanı
Tepecik EAH Çocuk Klinikleri Eğitim Görevlisi
Esra Arun Özer
Sempozyum Eşbaşkanı
Tepecik EAH Yenidoğan Kliniği İdari Sorumlusu

 

BİLİMSEL KONU BAŞLIKLARI

Çocuk Hakları Gündemi
Çevre ve Çocuk (Elektromanyetik kirlilik ve çocuk sağlığı, endokrin bozucular)
Kök Hücre Tedavisi
Erken çocukluk döneminde beslenme
Çocuklarda diyabet
Doğumsal hipotiroidi
Boy kısalığı
Prematüre ve düşük ağırlıklı bebek izlemi
Enteral beslenme
Aşılar
Febril konvulsiyon
Vitamin ve mineral desteği
Çocukluk çağı sık görülen hastalıkları
Meningokokal enfeksiyonlar ve aşılar
Enürezis
Atipik HÜS

Kayıt ve konaklama bilgileri için:
[email protected]

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.