“O KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR”

Proje Tanıtımı: PROJE AMACI:
ORGANİK TARIMI İNSANLARA TANITARAK, KÖYDEN KENTE GÖÇÜ ÖNLEMEK VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK, İNSANLARA HAZIR SUNİ ÜRÜNLER YERİNE ALTERNATİF ÜRÜN OLAN ORGANİK TARIMA TEŞVİK ETMEKTİR.

PROJE HEDEFİ:
HEDEFLERİMİZ, GELECEK NESİLLERİN SAĞLIKLI BİREYLER OLARAK YETİŞMESİDİR. BUNUN İÇİN ORGANİK KÖYLER OLUŞTURARAK, ORGANİK ÜRÜNLER ÜRETMEK HALKIN GELİR DÜZEYİNİ ARTIRARAK KÖYDEN KENTE GÖÇÜ ÖNLEMEKTİR.

PROJE ÖZETİ:
ORGANİK TARIM İÇİN GEREKLİ ALTYAPININ OLUŞTURULDUĞU BİR KÖY KURULACAKTIR. ORGANİK TARIM İÇİN ÜRETİCİLERE GEREKLİ TEKNİK DESTEK VERİLECEKTİR. ÜRETİLEN ÜRÜNLER İÇİN PAZAR OLUŞTURULACAKTIR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
BAŞLANGIÇ İÇİN SUNİ ETKENLERDEN YALITILMIŞ BİR KÖY SEÇİLİR. EĞER MÜMKÜN DEĞİLSE YENİ KÖY OLUŞTURULUR. YENİ ORGANİK KÖY İÇİN ULAŞIM VE ELEKTRİK SORUNU GİDERİLİR. BUNUN İÇİN ÜRETİCİLERE GEREKLİ TEKNİK DESTEK VERİLECEKTİR İNSANLARIN KONAKLAMASI İÇİN YÖRE MİMARİSİNE UYGUN EVLER İNŞA EDİLİR. YETİŞTİRİLECEK HAYVANLAR İÇİN (SIĞIR, TAVUK, BALIK, ARI VB.) BARINAKLAR YAPILIR. BİTKİLER İÇİN BAHÇE VE TARLALAR AÇILIR. ORGANİK KÖYÜMÜZ YABANCI VE YERLİ TURİSTLERE AÇIK OLACAK, EĞER İSTERLERSE ?KENDİ ÜRÜNÜNÜ KENDİN YETİŞTİR? SLOGANI ÇERÇEVESİNDE KENDİ İHTİYACINI KARŞILAYABİLECEKTİR. ÜRETİLEN ORGANİK ÜRÜNLER SATILIP ÜRETİCİYE EKONOMİK KAZANÇ SAĞLANACAKTIR. BÖYLECE İŞSİZLİK VE GÖÇ SORUNU ORTADAN KALKACAKTIR. EN ÖNEMLİSİ DE ORGANİK ÜRÜNLER KULLANILARAK, SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞMESİNE KATKI SAĞLANACAKTIR.