Lisansüstü Buluşmaları

Sosyal ve beşeri bilimler alanlarında yürüttüğünüz yüksek lisans ve doktora çalışmalarınızı meslektaşlarınızla tartışmaya hazır mısınız? 22 Mart 2019’da beşinci kez düzenlenecek olan Lisansüstü Buluşmaları’na başvurular açıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi olarak, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında çalışmalarını sürdüren yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tanışabileceği ve araştırmalarını paylaşabileceği geniş katılımlı bir sempozyum düzenliyoruz.

Lisansüstü Buluşmaları’nda disiplinlerarası bir etkileşim zemini sağlayarak, lisansüstü öğrencilerinin bakış açılarını güçlendireceği ve yeni işbirlikleri kuracağı zengin bir tartışma ortamı sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda amaç, tezlerin sonuçlarını tartışmaktan çok, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi, düşünce paylaşımını ve geri bildirimleri teşvik etmek ve bu sayede araştırmacılara farklı bakış açıları kazandırmaktır.

Başvuru için, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında tez çalışması yapan araştırmacıların duyuru sayfasından indirilebileceği formu doldurup [email protected] adresine göndermesi yeterlidir. Başvuruların değerlendirilebilmesi için, başvuranların 22 Mart 2019 Cuma günü 9:00 – 17:30 saatleri arasında yapılacak olan oturumların tümüne katılmayı taahhüt etmeleri gerekmektedir.

Türkiye’deki tüm üniversitelere açık olan buluşmada sunum dili ve özetçeler Türkçedir. Farklı disiplinlerden gelen araştırmacıların tanışmaları ve görüş alışverişinde bulunmaları amaçlandığı için sunumlarda çalışma alanına özgü terminoloji içermeyen anlaşılır bir dil kullanılması ve sunumların 15 dakika ile sınırlandırılması gerekmektedir. Sempozyum sonunda katılım belgesi verilecektir.

Tarih: 22 Mart 2019, Cuma
Saat: 9:00 – 17:30
Mekân: Özger Arnas Salonu, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs
Son Başvuru Tarihi: 1 Şubat 2019

[email protected] adresinden form talep ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.