Ana SayfaOkul Eğitim HaberleriKİTAP KAMPANYASI - Yaratıcı Drama ile Çocuk Kitaplarına Yolculuk

KİTAP KAMPANYASI – Yaratıcı Drama ile Çocuk Kitaplarına Yolculuk

KİTAP KAMPANYASI – Yaratıcı Drama ile Çocuk Kitaplarına Yolculuk

TALİHLİLERİMİZ

Tanju Kurt / Yozgat
Sümeyye Berber / Ankara

Kampanyamıza destekleri için Sayın Güneş ERKAN’a ve Eğiten Kitap Yayınevi’ne teşekkür ederiz.

Kampanyamıza katılan 2 katılımcımıza Yaratıcı Drama İle Çocuk Kitaplarına Yolculuk kitabını hediye ediyoruz. Kitaplar Sayın Güneş ERKAN tarafından isminize imzalı olarak iletilecektir.

Kitabı sipariş etmek isteyenler içinde link

Hediye Kitap Kampanya Takvimi
Başlama Tarihi: 16 Kasım 2017
Bitiş Tarihi: 20 Kasım 2017
Kazananların Açıklanması : 21 Kasım 2017

Kazananların isimleri bu sayfada açıklanacaktır.

Kitap hediye kampanyamıza katılmak için lütfen aşağıdaki metni facebook hesabınızdan paylaşınız ve formu doldurunuz.

Yaratıcı Drama ile Çocuk Kitaplarına Yolculuk kitabı 2 ziyaretçimize hediye ediyoruz. Hediye kampanyasına katılmak için https://www.bilimsenligi.com/kitap-kampanyasi-yaratici-drama-ile-cocuk-kitaplarina-yolculuk.html sayfasını ziyaret ediniz.

Editör:
Tolga ERDOĞAN

Yazarlar:
Emel BALA
Emine MUTLU ŞENER
Güneş ERKAN
Halenur ÖZDEMİR
Melek YILDIRIM
Murat MOROĞLU
Nalan OLGUN
Onur Kurtuluş KARA
Seda ÖZENSOY
Selen SEDA SANCAL
Sinem ÇOL
Tolga ERDOĞAN
Ümit ARSLAN

ÖNSÖZ
Bizler, balonumuzla umut dolu bir yolculuğa çıktık. Yanımıza, “yaratıcı drama” ve “çocuk kitaplarını” aldık. Yolculuk boyunca onlarla birlikte düşündük, okuduk, ürettik, yazdık. Yazdıklarımızı uyguladık. Uyguladıkça çoğaldık.

Yolculuğumuza ilk olarak sıcacık gülümsemeleriyle sınıflarımızdaki çocuklar eşlik etti. Kitaplarla ilgili oyunlar oynayan, farklı karakterlerin rollerine giren, farklı dünyaları canlandıran, şarkılar söyleyen, üreten… Kısacası bir kitabı hisseden ve yaşayan mutlu çocuklar…

Mutlu çocukları gördükçe umudumuz, hayallerimiz arttı. Balonumuz, kitaplardaki farklı dünyalara uğradı bir bir. Çocuklarla bu farklı dünyalarda doyasıya gezdik. Yeni kahramanlar tanıdık. Bir baktık ki kitaplardaki kahramanlar, farklı dünyalar bizimle. Ve biz onlarlayız…

Olayları, nesneleri, mekanları canlandırdık. Bu süreçte bazen bir ada, bazen bir rüya, bazen bir şapka, bazen bir korkuluk olduk… “-mış” gibi yaptık. Bazen kitaplardaki kahramanların dünyasında bazen ise kendi dünyamızda olayları sorguladık. Geçmişten geleceğe, “şimdi ve burada” olmanın gücüyle uzandık. Ve tüm yaşadıklarımızla bir kitabın o muhteşem kokusunu hissettik.

Şimdi, balonumuz yavaş yavaş sizlerin sınıflarına geliyor. Sizlerin de yolculuğumuza, sınıfınızdaki minik kalplerle birlikte katılacağınıza yürekten inanıyoruz. Minik kalplerin balonumuzda yeri hazır. Yaratıcı drama ile çocuk kitaplarını buluşturan bu yolculukta balonumuzda tüm çocuklara yetecek kadar yer var.

Bu hayal ve duygularla yazıldı elinizdeki kitap. Bu yolculuğa inanan birbirinden değerli yaratıcı drama liderleri bir araya geldiler. Farklı çocuk kitaplarını yanlarına alarak yolculuğa katıldılar. Seçtikleri kitaplarla hangi hayaller kurabileceğimize, neler yapabileceğimize cevap aradılar bu yolculukta. Yolculukta yaşadıklarını bir anlamda günlüklerine yazdılar.

Ve günlüklerimiz bize gösterdi ki; yaratıcı dramayla çocuk kitaplarına uzanan bu yolculuk hiç bitmeyecek. Sizlerin desteği ve çocukların hayalleriyle hep sürecek. Ve çocuklar bu yolculukla kitapların eşsiz dünyasını daha iyi tanıyacak, kendilerini ve çevrelerini daha iyi anlamlandıracak. Okumanın, düşünmenin zevkini yaşayacaklar.

Hazır mısınız? Uzun sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor….

Yolculuğumuzda, okumanın, paylaşmanın, oynamanın, canlandırmanın tüm keyfini yaşamanız dileğiyle…

Ekim 2017
Doç. Dr. Tolga ERDOĞAN
Editör

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.