Kanguru Matematik Sempozyumu

Kanguru Matematik Sempozyumu

Matematik dolu bir haftasonu…
Matematik ve Matematik Eğitimi konularının tartışıldığı bugünlerde matematikçiler ve matematik eğitimcileri olarak bir araya geliyoruz. Doğayla içiçe Nesin Matematik Köyünde buluşarak verimli bir sempozyum çalışması yapacağız. Baharın ilk günlerinde (7-8 Nisan 2018) gerçekleşecek olan sempozyumumuz umarız ki herkes için yeni bilgilerin ve deneyimlerin yaşandığı verimli ilişkilerin filizlendiği bir ortam sunar.

Matematik eğitimimizi tartışmanın yanısıra matematik eğitiminde güzel örneklere ve çalışmalara sunumlarla yer vereceğiz. Değerli akademisyenlerle birlikte yapacağımız atölye çalışmaları eğitimciler için önemli bir deneyim fırsatı olacaktır.

Eğitimlerin yanısıra Matematik ve Felsefe üzerine konuşacak, akşam yemeğinde sohbetlerimize devam edeceğiz. Cumartesi sabah 09.30’dan Pazar saat 13.00’e kadar sürecek olan sempozyumumuza davetlisiniz!

Sempozyum Hakkında
Bizce dünyayı anlamanın ve değiştirmenin en önemli araçlarından biri matematiktir.

Bizce matematiğe “bilimlerin dili” demek yetersizdir; evet bilimler matematikle var oluyor ancak matematiğin kendisi de dünyayı anlama uğraşımızda yol gösterici bir bilimdir.

Matematik bir bilim olmanın ötesinde bir tutkudur. Günlerce veya aylarca, hiçbir karşılık beklemeden, bir problemi çözmeye uğraşmayı tutkudan başka ne açıklayabilir ki.

Matematik dünyamızın paylaşımcı ve zenginleştirici kültürüne dahil olmak, bu kültürü daha da geliştirmek için sempozyumumuza davetlisiniz!

Bu sempozyumda matematiği ve matematik eğitimimizi tartışacağız, matematik eğitimi üzerine sunumlar izleyecek değerli akademisyenler ile atölye çalışmaları yapacağız.

Panel bölümünde matematik eğitimimizi tartışırken, izleyeceğimiz sunumlar ile matematik eğitimimizin zenginliğine tanık olacak ve daha da zenginleşmesi için bir ortam oluşturmuş olacağız.

Ve atölyeler: öğretim üyelerimizin değerli çalışmaları bizlerle buluşacak. Matematik eğitimi açısından önemli başlıklarda düzenlediğimiz atölye çalışmalarında öğretim üyelerimizle birlikte çalışacak ve yeni şeyler öğreneceğiz.

Matematik tutkusunu paylaşmaya davetlisiniz!

Atölyeler

Matematiksel Modelleme
Prof. Dr. ESRA BUKOVA-GÜZEL
Dokuz Eylül Ünv.

Reel sayılar örneği ile Kavramsal öğretim
Doç. Dr. GÜLSEREN AKAR
Boğaziçi Ünv.

STEM ve Eğitimde Teknoloji
Doç. Dr. SERKAN ÖZEL
Boğaziçi Ünv.

Düşünme Araçları ile Matematik
Prof. Dr. SİNAN OLKUN
TED Ünv.

Matematik ve Felsefe Üzerine
Doç. Dr. DENİZ ÜNAL
Çukurova Ünv.

Proje Konusu olarak Sayma Problemleri
Doç. Dr. CEMAL ÇİÇEK
İstanbul Ünv.

Kesirden Cebire…
Doç. Dr. ZELHA TUNÇ PEKKAN
MEF Ünv.

Uygulamalı Geogebra Atölyesi
Prof. Dr. AYHAN KÜRŞAT ERBAŞ
ODTÜ

https://www.kanguruetkinlikleri.com/