KAHRAMANMARAŞ TALASEMİ SEMPOZYUMU I

KAHRAMANMARAŞ TALASEMİ SEMPOZYUMU I
7-9 NİSAN 2016

Değerli Meslektaşlarım ;

Sizleri 7 – 9 Nisan 2016 tarihlerinde, Ulusal Kurtuluş Savaşımızda Kahramanca savaşan güneyin İncisi Kahramanmaraş’da, Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılacak olan Kahramanmaraş Talasemi Sempozyumuna davet etmekten onur duyuyorum.
Kahramanmaraş ilimizde yapacağımız bu ilk sempozyumun ilgi çekici ve güzel olacağını umuyor, aynı zamanda dileyen meslektaşlarımız için sempozyum sonrasında kısa bir tatil yapma imkanının da doğacağını düşünüyoruz.
Bu sempozyumda Kahramanmaraş ve çevre illerinde alfa ve beta talasemi tarama sonuçları, talasemili hastalarda görülen komplikasyonlar ve tedavi seçenekleri, prenatal- preimplantasyon genetik tanıda karşılan güçlükler ve tanı yöntemlerinde gelişmeler, kemik iliği ve kök hücre nakilleri hakkında güncel, ilgi çeken ve yenilik taşıyan konular birbiriyle bağıntılı olarak ele alınacaktır.
Bu bilimsel toplantıların gerçekleştirilebilmesi için maddi desteklerini esirgemeyen ve teknolojik gelişmeleri standlarına taşıyarak laboratuvarlarımızın çağdaşlaşmasına katkıda bulunan diyagnostik firmalarını da Kahramanmaraş Talasemi Sempozyumu I ’de, tüm meslektaşlarımızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Ergül Belge Kurutaş

Ana Konular
Alfa ve Beta Talasemiler
Orak Hücre Anemisi
Kemik iliği ve Kök Hücre Nakli
Demir eksikliği ve Tedavisi

KSÜ Tıp Fakültesi, Kahramanmaraş
Tel : 0344 2803336-2803408
Fax : 0344 2803409
E-mail : K.marastalasemisempozyumu@gmail.com
Website : www.kmarastalasemismpzym.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.