İZKA’dan Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) yeni hizmet binasını elde etmek üzere serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak mimari proje yarışması düzenliyor.

İzmir için kentsel önem taşıyan ve kent merkezine mimari katkılar sağlayacak bir bina elde etmeyi amaçlayan yarışmanın başvuruları 02 Aralık 2013 Pazartesi gününe kadar kabul edilecek.

Yarışmanın jürisinin akademisyen ve ünlü mimarlardan oluşacağını söyleyen İZKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Ergüder Can, projenin İZKA’nın mekânsal ihtiyaçlarına uygun, yenilikçi, çevreci teknolojilerden yaralanarak oluşturulmasını beklediklerini söyledi.

Ergüder Can yarışmanın amacını; “Yatırım ve işletme maliyetleri yönünden tutarlı, mühendislik çözümlerinden yararlanan, engelli dostu ve güzel sanatları teşvik eden, İzmir için kentsel önemi olan yapılaşmış çevreye mimari katkılar yapabilecek bir bina elde etmektir” diye özetledi.

İZKA hizmet binası mimari tasarımının; Ajans teşkilatının ve Genel Sekreterliğin işleyişi, mevcut birimlerin dağılımı, işlevleri, görevleri ve birbirleri ile olan ilişkileri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi beklenmektedir. İZKA, Hizmet Binası uygulama projesi ile yeşil bina sertifikası almak için girişimde bulunacaktır. Bu nedenle yarışmacıların tasarım yaklaşımlarında yeşil bina için gerekli olan kriterleri (yönlenme, malzeme seçimi vb.) dikkate almaları önerilmektedir.

Ücretsiz indirilebilecek yarışma şartnamesi ve ekleri ve diğer başvuru bilgileri için tıklayınız.

Yarışma Raportörlüğü: İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreterliği
E-mail : yarisma@izka.org.tr
Telefon : 0232 489 81 81
Adres : Şehit Fethi Bey Caddesi No:49/1 Birlik Plaza Kat:3 35210 Gümrük, İZMİR