IV. GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ ODTÜ

 

4. Girişimcilik Kongresi Programı:

14 MART “GİRİŞİMCİLİK KENDİ KARİYER FIRSATINI YARATMAKTIR.”

11.30-12.45 TURKCELL
 13.00-14.15 BOYNER
14.30-15.45 HALKBANK
16.00-17.15 SPEED NETWORK YRD. DOÇ. DR.ADİL ORAN

15 MART “ONLAR SIFIRDAN BAŞLADILAR SEN DE YAPABİLİRSİN!”

11.30-12.45 Cem Soysal- Koç Holding Yatırım Şirketi İnventram A.Ş. CEO
“İş projeleri nasıl değerlendirilir ve projeler hazırlanırken nelere dikkat edilir?”

12:45:14:15 Öğle arası
14.30-15.45 HALUK OKUTUR – SİMİT SARAYI
16.00-17.15 ORHAN DİREN – DİMES

16 MART “ÇALIŞTAYLAR”

11.30-12.45 “Temel Finansal Tablolar” YRD. DOÇ. DR. ADİL ORAN
13.00-14.15 “Nool’cek Benim Geleceğim” ERİM HISIM
14.30-15.45 ‘’Euro Krizi Karmaşasında Türk Ekonomisinin Durumu’’ KAZIM YANLÇINOĞLU

Söyleşi:
17.30-18.45 “Girişimcilik Üzeirne” Söyleşisi Kütahya Porselen CEO’su NAFİ GÜRAL

*Sorularınız ve stand açılmayan üniversiteler için kayıt: tugrul.isbilir@odtuggt.org

* 15 Mart’ta “Haluk OKUTUR” ve “Orhan DİREN” oturumlarında çekilişle katılımcılara birer tane sürpriz hediye verilecektir.

* 7-13 Mart 2012 Tarihleri arasında ODTÜ Hazırlık, Çarşı ve Kütüphane’den ve
topluluk odamızdan, 1-2 Mart 2012 Tarihleri arasında ise TOBB, Çankaya,
Hacettepe, Gazi, Ufuk ve Atılım Üniversitelerinde kayıt standlarımız açılacaktır.

* Oturum Salonları 12 Mart Akşamı www.odtuggt.org internet sitemizden ve
buradan duyurulacaktır.Ders programları Mart’ın başında açıklandığı ve
prosedürel işlemlerden dolayı bu kadar gecikmektedir. Anlayışınız için teşekkür
ederiz.

*Sertifika Şartları: 14 Mart 2 oturum + 15 Mart 2 oturum + 1 çalıştay
Sertifika Ücreti : 20 TL

* Sertifika almak istemeyenler de istediği oturuma serbest bir şekilde
katılabilmektedir.

* Söyleşi ücretsizdir.

4. Girişimcilik Kongresi bize neler Kazandıracak?

14 MART “GİRİŞİMCİLİK KENDİ KARİYER FIRSATINI YARATMAKTIR.”

14 Mart’ta, girişimciliğin sadece bir işi sıfırdan kurmakla olmayacağını öğreneceğiz. Sizler için özenle seçtiğimiz Türkiye’nin özel şirketleri arasında yer alan Turkcell Akademi, Boyner ve Halkbank bizlerle olacak ve kendi bünyelerindeki kariyer ve staj olanaklarını öğrencilere aktaracaklar. Son olarak bu konsepti ODTÜ İşletme Öğretim Üyesi Dr. Adil Oran’ın sunacağı genç girişimcilere hızlı ve etkili iletişim tekniklerini öğreten ‘’Speed Network’’ Çalıştayı ile tamamlayacağız.

1.TURKCELL : Türkiye’de lider iletişim ve teknoloji şirketi olarak Turkcell “karşılıklı kazanç ve gelişim” ilkeleri ve tüm iş ortakları ile uzun vadeli işbirlikleri hedeflemektedir. Yönetim, mühendislik ve teknisyenlik alanlarında kariyer ve stajyerlik imkânı sunuyor.

2.BOYNER: Türkiye’de Global mağazacılık anlayışı ile 20 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Boyner’de kariyer fırsatları sadece mağaza zincirleriyle sınırlı kalmıyor; yönetim ve dekorasyon alanlarında da birçok kişiye kariyer ve staj fırsatları sunuyor.

3.HALKBANK : 1933 yılından bu yana Türkiye’nin en başarılı bankalarından biri olan Halkbank, çalışanlarına sürekli eğitim ve çağdaş çalışma mekânlarının yanı sıra yönetim , bankacılık, bilgisayar alanlarında birçok kariyer ve staj imkanları sunmaktadır.

4. “ SPEED NETWORK” ÇALIŞTAYI DR. ADİL ORAN

15 MART “ONLAR SIFIRDAN BAŞLADILAR SEN DE YAPABİLİRSİN.”

Yola inançlarıyla başlayan başarılı girişimciler bu süreçte karşılaştıkları zorlukları, hayal kırıklıklarını, üzüntülerini, sevinçlerini; kısaca onları başarıya ulaştıran her şeyi 15 Mart’ta biz gençlerle paylaşacaklar.

1.Cem Soysal: İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Soysal, İş yaşamına 1987 senesinde Mühendis olarak başlayan Soysal, 1997’ye kadar yurt içinde ve yurt dışında çeşitli yerlerde çalışmıştır. 1997-2002 seneleri arasında, Zorlu Holding bünyesinde kuruluşunu başlattığı ve Türkiye’nin ikinci büyük İnternet Servis Sağlayıcısına dönüştürdüğü Vestelnet A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nü yürütmüştür. Burada Türkiye İnternet sektörünü büyüten VeezyGo gibi yaratıcı kampanyaları hayata geçirmiş ve yıllık satış cirosunu 74 Milyon Dolar’a taşımıştır. 2007-2009 seneleri arasında Fujitsu Siemens Computers Türkiye ülke müdürlüğü görevini yürüten Soysal, şirketin yıllık satış cirosunu 112 Milyon Dolar’a yükseltmiştir. 2010 senesinde Koç Holding bünyesinde kurulan teknoloji yatırım şirketi Inventram A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevine atanmıştır.

2.HALUK OKUTUR (14.30-15.45): 1984’te Odtü İşletme’den mezun olan Haluk Okutur, 10.000 dolar sermaye ve Simit Sarayı’nın şube sayısı olarak McDonalds’ı geçmesi hedefiyle yola çıkar. 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin karşısında ilk Simit Sarayı’nı açarak hedefine ilk adımı atan Haluk Okutur bugün merkezi üretim tesisi ve ‘’Franchise’’ modeli ile 200 şubeye ulaşmış olan Simit Sarayı’nın sahibidir

3.ORHAN DİREN: Bundan 53 yıl önce Diren ailesi evlerinin bahçesinde ürettikleri şarapları bardakta satarak 16bin TL borçla iş hayatına başladı. Orhan Diren şu anda Türkiye’de meyve suyunda en fazla satış ve üretim kapasitesine sahip yani bu sektörde en fazla istihdam sağlayan Dimes’in kurucusudur.

16 MART-ÇALIŞTAYLAR ve SÖYLEŞİ

1.Dr. Adil ORAN-‘’Temel Finansal Tablolar’’ : Geçtiğimiz sene TÜSİAD-ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu-İşletme Topluluğu ve Bilkent MEC klübü ile ortak düzenlenen “Bu Gençlikte İş Var” iş fikri yarışmasında girişimci fikirlere yeni kurulan bir işletmede finansal tablolara nasıl ve neden dikkat edilmesi gerektiğini anlatan ODTÜ İşletme Öğretim Üyesi Dr. Adil Oran bu sene de 4. Girişimcilik Kongresinde Temel Finansal Tablolar üzerine bir çalıştay gerçekleştirecek.

2.Erim HISIM-‘’Nool’cek Benim Geleceğim’’ : ‘’Eğer sevdiğiniz işi yapıyorsanız hayat boyu çalışmak zorunda kalmazsınız. Hangi bölümden mezun olduğunuzdan çok istediğiniz işte olmak önemlidir’’ diyen Secret CV Eğitim Danışmanı Erim Hısım ‘’Nool’cek Benim Geleceğim’’ adlı çalıştayla bizlerle birlikte olacak.

3.Kazım YALÇINOĞLU-‘’Euro Krizi Karmaşasında Türk Ekonomisinin Durumu’’: ODTÜ’de Öğretim Üyesi olarak görev yapan, aynı zamanda sanayici ve ODTÜ Teknokent Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Kazım Yalçınoğlu ‘’Euro Krizi Karmaşasında Türk Ekonomisinin Durumu’’ adlı çalıştay ile biz gençlere birikimlerini aktaracak.