II. Uluslararası Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimler Sempozyumu

Değerli Bilim İnsanları,

Üniversitemizin 8 – 10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi işbirliği ile gerçekleştireceği II. Uluslararası Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimler Sempozyumu, Türk edebiyatının etkileşime girdiği diğer edebiyatlarla olan ilişkilerinin, karşılıklı etkileşim alanlarının, bu konularda yapılmış inceleme ve araştırmaların ortaya konularak tartışılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Türk edebiyatının eşsiz şahsiyet ve mahsulleri ile tesir ettiği ve/veya etkileşimde bulunduğu dünya edebiyatları ile münasebetinin konunun uzmanı bilim insanları ile ele alınacağı Sempozyum süresince sizleri şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Yeşil ve mavinin eşsiz uyumunu bünyesinde barındıran şirin Karadeniz şehri Zonguldak’ta, birincisini 2012 yılında gerçekleştirdiğimiz bu Sempozyumun hedeflediği amaçlara ulaşabilmesi, katkı ve katılımlarınız ile mümkün olabilecektir. Bu bakış açısı ile siz değerli bilim insanlarını kısa adı TÜDEAS olan II. Uluslararası Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimler Sempozyumu’na bildiri ile katılmaya davet ediyor, yapacağınız katkılar dolayısıyla şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Mahmut ÖZER

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü

Sempozyum Konuları
Sempozyumun genel konu başlığı Türk ve Dünya Edebiyatları Arasında Etkileşimlerdir. Bu itibarla Türk edebiyatı ve dünya edebiyatları (genel çerçevesiyle Doğu ve Batı edebiyatları) arasındaki etkileşimi, benzerlik ve farklılıkları ortaya koyan her türlü inceleme ve araştırma konusu bu sempozyumun konuları içinde yer alabilir.

[email protected]
Bülent Ecevit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi (Eski Bina) No:72 İncivez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.