II. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu

Önlem Dergisi 2008 yılında yayın hayatına başlamış ve sektörünün ilk özel dergisi olma özelliğini taşımaktadır. 2008 yılından bu yana İSG, yangın, acil durum, risk yönetimi ve çevre yönetimi alanlarında iki ayda düzenli olarak bir yayınlanmaktadır. Dergimizin birinci sayısından itibaren Endüstriyel Kaza Tarihi, Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi gibi köşelerimiz ve benzer yayınlarımız ile Proses Güvenliği konusuna özel bir önem verdik ve Türkiye’nin bu alandaki en zengin arşivini oluşturduk.

Başta kimya sanayi olmak üzere pek çok sektörde yaşanan yangın, patlama, kimyasal yayılması gibi olayların, sadece teknik önlemlerle önlenemeyeceği gerçeğinden hareketle geliştirilen Proses Güvenliği Yönetimi konusunda, Türkiye’de ilk defa I. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyum ve Sergisi’ni gerçekleştirdik.

2014 yılında başarıyla gerçekleştirilen sempozyumdan aldığımız olumlu geri dönüşler neticesinde, II. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi, 22-24 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Mevzuat ve standartlardan proses kontrolüne, patlayıcı ortamlara yönelik çalışmalardan değişim yönetimine, kimyasalların yönetiminden tehlike ve risk analizlerine, fonksiyonel güvenlikten proses kontrol sistemlerine kadar geniş bir yelpaze oluşturan Proses Güvenliği Yönetimi kavramının tartışılacağı bu sempozyumda kurumunuzun değerli desteği bizler açısından büyük önem taşıyor.

Bu kapsamda, 22-24 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan II. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu ve Sergisine katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

GENEL BİLGİLER

SEMPOZYUM TARİHİ VE YERİ
2. Uluslararası Proses Güvenliği Sempozyumu, 22-24 Ekim 2015 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi (Davutpaşa Kampüsü) 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

TOPLU TAŞIMA İLE SEMPOZYUM MERKEZİNE ULAŞIM
Sempozyum Merkezi, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde, kampüs ana girişinden 150 mt. yürüyüş mesafesindedir.

YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne ulaşım için aşağıdaki toplu taşıma yolları kullanılabilir:

1) Metro:
Aksaray – Havalimanı Metro hattı üzerinde “Davutpaşa YTÜ” durağında inilerek YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ne ulaşılabilir. Kampüsün ana giriş kapısı metronun karşısında bulunmaktadır.

Metro hattı istasyon bilgileri için tıklayınız.

2) Otobüs:
İETT’nin YTÜ Davutpaşa Kampüsü içerisine giren bazı hatları bulunmaktadır. Kampüs içine giren otobüs hatları aşağıdaki gibidir:

Avrupa Yakası’ndan: 41AT; Şişli – Cevizlibağ – Davutpaşa Kampüsü
Anadolu Yakası’ndan: 500ES; Tuzla – Bostancı Köprüsü -Yenisahra – Mecidiyeköy – Halıcıoğlu – Otogar – Davutpaşa Kampüsü

3) Metrobüs
Metrobüs kullanarak kampüse ulaşım için, metrobüsün Merter durağında inilerek, metroya (Aksaray – Havalimanı metrosu) aktarma yapılması gerekmektedir. Merter metro durağından, Aksaray yönüne giden metroya binilerek, “Davutpaşa YTÜ” durağında inilmesi gerekmektedir. Kampüs girişi metro durağının karşısındadır.

SEMPOZYUM DİLİ
Sempozyum resmi sunum dili Türk konuşmacılar için Türkçe, yabancı konuşmacılar için İngilizce’dir. Tüm oturumlarda Türkçe – İngilizce arasında simultane tercüme yapılacaktır.

YAKA KARTI
Tüm kayıtlı katılımcıların toplantı süresi boyunca, sempozyum merkezine, bilimsel oturumlara, sergi ve poster alanına, sosyal programlara girişlerinde kayıt masasında verilecek olan yaka kartlarını takmaları toplantının sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir.

SEMPOZYUM KATILIM SERTİFİKALARI
Tüm kayıtlı sempozyum katılımcılarına sempozyum katılım sertifikası verilecektir. Sertifikalar sempozyumun son günü dağıtılacaktır.

ÖNEMLİ TARİHLER
– Bildiri özeti son gönderim tarihi: 15 Haziran 2015, Pazartesi
– Bildiri değerlendirme sonuçlarının açıklanması: 24 Ağustos 2015, Pazartesi
– Erken kayıt bitiş tarihi: 14 Eylül 2015, Pazartesi
– Bildiri tam metinlerinin gönderimi: 21 Eylül 2015, Pazartesi

http://www.prosesguvenligi.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.