II. Ulusal Mobilya Kongresi

Kongrenin Amacı
İlki 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen Ulusal Mobilya Kongresi’nin ikincisi Pamukkale Üniversitesi tarafından Denizli’de gerçekleştirilecektir.

Çoğunluğunu küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşturduğu mobilya sektörü, son 30 yıldır değişen uluslararası pazar koşulları ile birlikte hızlı bir gelişme göstermektedir. İşletmeler, yurtdışına ihracat yapabilmek için teknolojilerini ve üretim anlayışlarını yenilemek zorunda kalmaktadır. Bu değişim üretim kalitesi, standartlaşma, iş güvenliği, pazarlama anlayışı gibi birçok konuda ciddi sorunları da beraberinde getirmektedir. Mobilya endüstrisindeki işletmeler, karşılaştıkları sorunlara çözüm üretimi için üniversite ve araştırma merkezlerindeki bilim insanlarından destek almaktadır.

II. Ulusal Mobilya Kongresi ile ülkemiz mobilya endüstrisinin teknoloji, tasarım, üretim, pazarlama ve işletme yönetimi açısından mevcut durumunun değerlendirilmesi ve artan rekabet koşullarında yeniden yapılandırılması için firma temsilcileri ve bilim insanları arasında bilimsel bir tartışma ortamı oluşturmak amaçlanmıştır.

Kongrede farklı üniversitelerden ortak alanlarda çalışan bilim insanlarının ve firma temsilcilerinin bir araya gelerek tanışmaları ve görüşlerini ifade etmeleri, bundan sonraki yıllarda işletmelerin istek ve taleplerine cevap verilebilmesi için gerekli bağın kurulması hedeflenmiştir.

Kongre Konuları

Mobilya Endüstrisinde Sektörel Yapı
Üretim Planlama
Mobilya Mukavemeti
Mobilyada Üstyüzey İşlemleri
İşletme Yönetimi
Kalite Kontrol
Pazarlama
Kereste ve Orman Ürünleri Teknolojisi
Malzeme Teknolojisi
Makine Teknolojisi
Aksesuar ve Yan Sanayi Teknolojisi
Ahşap Koruma Teknikleri
Mobilya Tasarımı
İç Mekan Tasarımı
Endüstriyel Ürün Tasarımı
Tasarımda İnsan Boyutları
Ergonomi
Herkes İçin Tasarım
Bilgisayar Destekli Tasarım
Mobilya Eğitimi
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği
Tüketici Araştırmaları
Dış Ticaret
Taşımacılık ve Navlun Desteği

Çamlaraltı Mah. Fakülte Cad. No:30
20070 / Kınıklı / DENİZLİ

Tel: 0 258 212 37 88-1145-1148-1125
Fax: 0 258 211 80 65
e-posta: [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.