IHLARA VADİSİ VE ÇEVRESİNDE DOĞA EĞİTİMİ 2012

Proje Adı
IHLARA VADİSİ (AKSARAY) VE ÇEVRESİNDE DOĞA EĞİTİMİ III

Proje Yürütücüsü
ÖĞR.GÖR. FUNDA VARNACI UZUN

Yürütücü Kurum/Kuruluş
AKSARAY ÜNİVERSİTESİ

Hedef Kitle
Öğretmen Adayları

Etkinilk Tarihleri
26/08/2012 – 02/09/2012

Ihlara Vadisi (Aksaray) ve Çevresinde Doğa Eğitimi III projesi,    27 Ağustos – 02 Eylül 2012 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenecektir.

Projeye, Eğitim Fakültelerinin Sınıf, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Okul Öncesi ve Türkçe öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvuruları kabul edilecektir.

Kontenjan 30 kişidir. Katılımcıların, konaklama, yeme-içme, eğitim ve şehir içi ulaşım masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

Başvurular için yandaki Başvuru Formunun doldurulup [email protected] adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 30 Haziran 2012’dir.

Ihlara Vadisi ve Çevresinde Doğa Eğitimi Projesi, TÜBİTAK-Aksaray Üniversitesi işbirliği ile  03-12 Temmuz 2009 ve 02-11 Temmuz 2010 tarihlerinde düzenlenmiştir.

Eğitim Fakültesi lisans öğrencilerinin başka ifade ile Öğretmen Adaylarının hedef kitle olarak seçildiği projede; Ihlara Vadisi ve çevresi, Hasan Dağı, Tuz Gölü ve Çevresi çalışma alanı olarak seçilmiştir. Bölge; Hasan Dağı’nın volkanik faaliyetleri ve iklim koşulları etkisinde şekillenen olağanüstü jeomorfolojik yapısı ve buna bağlı şekillenen kültürel öğeleri itibariyle Türkiye’nin en ilgi çekici bölgelerindendir. Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü ve bölgenin sahip olduğu arkeolojik-kültürel zenginlik bölgenin çekiciliğini artırmaktadır.

 

Hem doğal hem de kültürel zenginlikleri bir arada barındıran bu bölgede uygulanan projede; öğretmen adaylarına, konusunda uzman çok sayıda akademisyen tarafından popüler bir dille seminer, gözlem, oyun, yaratıcı drama, grup çalışmaları, atölye çalışmaları gibi aktif öğrenme yöntem ve teknikleri kullanılarak çevre bilinci kazandırılması hedeflenmiştir.

İLETİŞİM
[email protected]
http://www.naimuzun.com/dogaegitimi/index.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin