ICSG İSTANBUL 2014

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca desteklenen ve Turkcell, Vodafone, Ugetam, Sabah ve TRT’ nin ana sponsorluklarında, 8-9 Mayıs 2014 tarihleri arasında İstanbul’da Wow Oteli ve Kongre Merkezinde 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi ve Fuarı düzenlenecektir.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 9-10 Mayıs 2013 tarihlerinde İstanbul’da birincisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi ve Sergisine (ICSG 2013) yerli ve yabancı 1500’ün üzerinde kişi katılmıştır.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın katılımları ile gerçekleşen ICSG 2013’ün açılışı Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey tarafından yapılmıştır.

 

İkincisi yapılacak olan 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’na yerli ve yabancı birçok uzman konuşmacı ile Amerika, Avrupa, Asya ve Orta Doğudaki sektörün en önemli kuruluş ve derneklerin temsilcileri bir araya gelecektir. Kongrede, katılımcılar kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarının yanı sıra,  akıllı şebekelerin önemi ve gerekliliği ile akıllı şebekelerden hedeflenenin ne olduğu, buna ilişkin yol haritası gibi temel konular tartışılacaktır. Ayrıca ICSG 2014’te, Türkiye’nin 2023 vizyonu ve “Akıllı şebeke, akılcı kalkınma” teması çerçevesinde Ülkemizin  “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası” nın belirlenmesi hedeflenmektedir.

 

Büyük ilgi çeken Kongreye, yerli ve yabancı, elektrik, su, ısı ve gaz sayacı üreten ve ithal eden firmalar, elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, belediyeler, uygunluk değerlendirme kuruluşları, otomasyon firmaları, muayene, test ve kalibrasyon kuruluşları, Arge firmaları, enerji üretim/iletim/dağıtım firmaları, GSM operatörleri, yazılım firmaları, elektrikli araclar, akıllı bina firmaları ve ilgili sektör temsilcileri katılacaktır.

 

 

Detaylı Bilgi için www.icsgistanbul.com adresini ziyaret etmenizi rica ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.