I. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Dünya nüfusundaki artış, bilim ve teknoloji alanlarındaki değişimler ve gelişmeler, yüksek öğretime talebin artması yüksek öğrenim kurumları ve öğrenci sayılarında ciddi bir artışa neden olmuş ve kalite güvencesine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır.

Dünyada bölgesel düzeyde yürütülen Avrupa Yükseköğretim Alanı (AYA) projesinde “kalite güvence sistemleri ve akreditasyon uygulamalarına” önemli bir yer verilmektedir.

Eczacılık Fakültesi Dekanları Konseyi (ECZDEK) tarafından kurulan Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK) ve tüzel kişilik kazandırmak amacıyla kurulan Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER), eczacılık eğitimi programları için değerlendirme, akreditasyon ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye’de eczacılık eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine ve gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, ulusal eczacılık eğitiminde gelinen durumu tartışmak, ülkemizde Yükseköğretimde kalite güvencesi ve akreditasyonla ilgili gelişmeleri paylaşmak, kalite kültürünü eczacılık eğitiminde yaygınlaştırmak amacıyla Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliği ile I. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi’ni düzenlenmeyi planladık.

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde, 9-10 Mayıs 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi, Kırmızı Salon-Ankara’da gerçekleştirilecek olan kongreye değerli katkı ve katılımınızı dileriz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Sevim ROLLAS Prof.Dr. Bülent GÜMÜŞEL

ECZAKDER Başkanı Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı

http://www.eczakderkongre.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here