I.Ulusal Biyosensör Kongresi

Kıymetli hocalarım ve meslektaşlarım,
Bilindiği üzere biyosensör teknolojileri akıl almaz bir hızla hayatımıza girmektedir. Özellikle sağlık, gıda, tarım ve çevre, biyo-güvenlik alanlarında her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlanan teknolojiler haline gelmişlerdir. Doğal olarak yaşanan bu hızlı gelişmeler, biyo-algılama teknolojilerinin pazar payını da oldukça artırmıştır. Bugün bu pazar yıllık 20 milyar USD’ı aşmıştır.
Dünyanın diğer ülkelerinde biyosensörler alanında yapılan araştırmalar, patent uygulamaları ve ticari ürün geliştirmeleri son hızla ilerlerken, ülkemizde de son derece seçkin, katma değeri ve yaygın etkisi olan çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Özellikle son yıllarda biyosensörler alanında ülkemizin birçok üniversitesinde araştırmalar yapan bilim insanlarımız çok kaliteli dergilerde geliştirdikleri sistemleri tanıtarak yayınlamaktadırlar.
Dolayısıyla geldiğimiz bu noktada; artık biyosensörler konusunda araştırmalar yapan tüm araştırmacıların bilgi birikimlerini paylaşıp tartışabileceği, yeni fikirlerin paylaşılabileceği ve ülkemizi bu alanda en iyi noktaya getirecek ortak projelerin ortaya çıkarılabileceği bir ulusal kongre ihtiyacı kaçınılmaz olmuştur.
Bu vesileyle, sizleri 22-26 Haziran 2014 tarihleri arasında, üniversitemizde düzenleyeceğimiz “I.Ulusal Biyosensör Kongresi”ne davet etmekten çok büyük onur duymaktayım.
Biyokimya, kimya, biyoteknoloji, nanoteknoloji, vb. birçok bilim dalının bir arada çalıştığı, böylesine geniş bir araştırma alanına sahip biyosensörler konusunda ülkemizde gerçekleştirilen yeni fikirlerin tartışılıp, paylaşılacak olması bizleri şimdiden çok heyecanlandırmaktadır.
Kongre kapsamında ulusal ve uluslararası camiada seçkin bilim insanlarımızın konuşmaları, sözlü ve poster bildiri sunumları gerçekleştirilecektir.
Ayrıca biyosensörler konusunda araştırmalar yapan tüm bilim insanlarımızı tek bir çatı altında buluşturmak ve biyosensörleri ulusal anlamda her platformda temsil edecek bir üst kurul’un oluşturulması fikrinin de siz değerli katılımcılarımızın görüşlerine sunulması ve tartışılması planlanmaktadır.
Ülkemizin ilk ulusal biyosensör kongresinde görüşmek dileğiyle,

Saygılarımızla,

Organizasyon komitesi adına,
Mustafa Kemal SEZGİNTÜRK
I.ULUSAL BİYOSENSÖR KONGRESİ
22-26 Haziran 2014, Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ

Kongre Konuları
DNA chipler

aptasensörler

enzim temelli biyosensörler

doku temelli biyosensörler

immunosensörler

nanobiyosensörler

sensörler (magneto, piezo, optik ve elektrokimyasal sensörler)

Önemli Tarihler
Bildiri Kabülü 1 Ocak 2014

Son Bildiri Gönderme Tarihi 15 Nisan 2014

Bildiri Kabüllerinin İlanı 1 Mayıs 2014

Kayıt 1 Ocak – 15 Mayıs 2014

Kongre 22-26 Haziran 2014

[email protected]

[email protected]
http://biyosensor2014.nku.edu.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.