I.Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi

Değerli Meslektaşlarım;

Yoğun Bakım, hastanın kendisini yaşamla ölüm arasında bir çizgide hissettikleri, özenli ve bilinçli hemşirelik bakımının fark oluşturduğu özel bir alandır. Yoğun bakım hemşireleri hastalarının fiziksel bakımlarını yürütürken aynı zamanda hasta ve ailesinin bu en kırılgan anlarında onların duygusal ve psikolojik bakım gereksinimlerine de en yakın konumdadırlar. Günümüzde bilimsel bilgi ve tıbbi alanlardaki teknolojik gelişmeler baş döndürücü bir hıza erişmiştir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü olarak “I.Dâhili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi”ni 10-13 Nisan 2014 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

Kongremizin temasını “Bilimin Işığında Bakıma Yön Verme: Bilgiyi Uygulamaya Aktaralım” olarak belirledik. Bu nedenle yoğun bakım hemşirelerinin bakımlarını kanıta dayalı uygulamalarla desteklemesi, güncel bilgilerden haberdar olması, yeni geliştirdikleri uygulamaları, bakımda karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini meslektaşları ile paylaşabilecekleri, bilgi alışverişinin yoğun olarak hissedilebileceği bilimsel bir program hazırlamayı amaçladık. Kongre programında bir tam gün sürecek, uygulamalı eğitimlerin verileceği “Mekanik Ventilasyon” ve “Temel EKG” kurs programları da yer almaktadır. Kongre bilimsel programında özellikle “Yoğun Bakım Hemşireliği” alanında deneyimli konuşmacılarımız ve değerli bilim insanları, çalışmalarını, bilgi ve deneyimlerini, paneller, konferanslar ve forum programları ile bizlerle paylaşacaklardır. Kongrede bilimsel çalışmaların sunulabileceği sözel bildiri oturumları, poster bildiri sunumları yanında bir ilk olarak “olgu sunumları “oturumu yer alacaktır. Yoğun bakım hastalarına uyguladıkları bireyselleştirilmiş bakımlarının etkisini bizlerle paylaşacak meslektaşlarımızın “Bakımın Gücü” temasına uygun olarak sunacakları olgu sunumlarını ve diğer tüm paylaşımları heyecanla bekliyoruz.

Kongremizi; kendine özgü geleneksel ve modern dokuya sahip, mutfağı kendi adıyla anılan tek şehir olan, zengin kültürel ve sosyal yapıya sahip olan ve tarihi alanlarında yer alan izleri ile “Gazi” unvanının hakkını veren Gaziantep’te gerçekleştirmekten ayrı bir onur ve keyif duymaktayız.

Düzenleme kurulu adına güzel paylaşımlar için sizleri Kongremize davet ediyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Doç. Dr. Tülay ORTABAĞ                                                                                    Doç. Dr. Ayla YAVA
Kongre Başkanı                                                                                                          Kongre Başkanı

 

ONURSAL BAŞKANLAR
SN. SONGÜL KALYONCU
SN. HALUK KALYONCU
PROF.DR. TAMER YILMAZ
PROF.DR. ZERRİN PELİN

KONGRE BAŞKANLARI
DOÇ.DR. AYLA YAVA
DOÇ.DR. TÜLAY ORTABAĞ

BİLİMSEL SEKRETERLER
YRD. DOÇ. DR. ÇİĞDEM KÖÇKAR
ÖĞ. GÖR. AYSUN PERİM KETENCİLER
AR.GÖR. SELVER GÜLER
ÖĞ. GÖR SUNA KARAKAŞ DOĞAN
ÖĞ.GÖR. KEVSER SEVGİ ÜNAL

BİLİMSEL KURUL
Prof. Dr. Fatma ETİ ASLAN

Prof. Dr. Nuran KÖMÜRCÜ

Prof. Dr. Nermin OLGUN

Prof. Dr. Nimet OVAYOLU

Prof. Dr. Zerrin PELİN

Doç. Dr. Gülçin BOZKURT

Doç. Dr. Hatice ÇİÇEK

Doç. Dr. Emine ERDEM

Doç. Dr. Ükke KARABACAK

Doç. Dr. Fatma DEMİR KORKMAZ

Doç. Dr. Tülay ORTABAĞ

Doç. Dr. Leyla ÖZDEMİR

Doç. Dr. Nadiye ÖZER

Doç. Dr. Sultan TAŞÇI

Doç. Dr Nuran TOSUN

Doç. Dr. Ayla YAVA

Yrd. Doç. Dr. Aklime DİCLE

Yrd. Doç. Dr. Çiğdem KÖÇKAR

Yrd. Doç. Dr. Sevim ULUPINAR

*Bilim kurulu üyeleri akademik unvan ve soyadı sırasına göre sıralanmıştır.

KONGRE TARİHİ
10-13 NİSAN 2014

KONGRE MERKEZİ
ŞİREHAN OTEL / GAZİANTEP

Tel: +90 ( 342 ) 211 80 80
Fax: +90 ( 342 ) 211 80 81
E-Posta: [email protected]
Adres: Hasan Kalyoncu Üniversitesi Havaalanı Yolu Üzeri 8. km. – Şahinbey / GAZİANTEP

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.