Hukukun Geleceğine Genç Bakış Sempozyumu

SEMPOZYUM ÇAĞRI METNİ

Dünya çapında karşımıza çıkan bilgi birikimi, iletişim teknolojileri, sosyal, siyasi ve ekonomik gelişmelerdeki değişim, hukuk alanındaki gelişmelerin hızına yetişmeyi giderek zorlaştırmaktadır. Bu gelişmeleri yakalamak gerek hukukçular arasındaki sinerjinin, gerekse disiplinlerarası çalışmaların sayısının artırılması ile mümkündür. Bu kapsamda yapılacak her türlü katkı, hukukun gelişmesinde ve çağı yakalamasında önemli bir mihenk taşıdır.

İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi genç ve dinamik bir fakülte olmasına rağmen, gerek ulusal gerekse uluslararası nitelikte toplam dokuz adet sempozyumu başarıyla gerçekleştirmiştir.

Bu kez fakültemiz, İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin de işbirliği ile, genç ve dinamik bakış açısını yansıtma olanağı bulabileceği bir etkinlik düzenlemeyi hedeflemektedir. Bunun için gerek genç akademisyenlerin kendi aralarında bilgi paylaşımının sağlanması gerekse tecrübeli akademisyenlerin deneyimlerinin paylaşımına olanak yaratılması amacıyla bir sempozyum düzenlemek fikri doğmuştur.

Bu amaçla İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile gelenekselleşmesi planlanan “Hukukun Geleceğine Genç Bakış Sempozyumu” adlı hakemli etkinliğin düzenlemesi için güç birliği yapmaktadır.

Özel Hukuk ve Kamu Hukuku alanlarında çalışan ve doktorasını en fazla 3 yıl* önce bitirmiş genç akademisyenlerimizi konu sınırlaması olmaksızın, gerek kendi alanlarındaki güncel gelişmeleri paylaşmaları gerekse disiplinler arası çalışmaları teşvik etmek için, sempozyumumuza davet eder, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

* 3 YIL ŞARTI SADECE TEBLİĞ SUNACAK AKADEMİSYENLER İÇİN GEÇERLİ OLUP; DİNLEYİCİ OLARAK KATILACAKLAR İÇİN HERHANGİ BİR KISITLAMA BULUNMAMAKTADIR.

ÖNEMLİ TARİHLER
—Bildiri Özeti Gönderme Son Tarih : 15 Eylül 2015
—Tam Metinlerin Gönderilme Son Tarihi : 5 Ekim 2015
—Sempozyum Tarihi : 24 Ekim 2015
—Sempozyum Yeri : İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi, MALATYA

Sempozyum İnternet Adresi: hhtp://www.hukukungeleceginegencbakis.inonu.edu.tr
Her türlü soru ve katkılar için telefon numaramız: (422) 377 46 80

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.