Genç Araştırmacı Ödülü

Genç Araştırmacılar

Ödülü

XIII. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi’nde ilk kez “Genç Araştırmacı Ödülü” ile araştırmalarını Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında sürdürmekte olan genç araştırmacıları tanımak ve camiamızla tanışmalarını sağlamak için bir platform yaratmak, onları yüreklendirmek istiyoruz.

Tüm genç meslektaşlarımızı başvuruya davet ederken, değerli hocalarımızın başvurular için onları yüreklendirmelerini ve bu uygulamaya destek vermelerini diliyoruz.

Bu ödül doçent veya profesör ünvanı olmayan genç araştırmacılara yöneliktir. Yurt dışında veya ülkemizde doktora sonrası araştırmacı / öğretim elemanı olarak çalışmakta olan kişilere verilecektir. Aşağıdaki kriterlere uygun olarak hazırlanacak başvurular bir jüri tarafından değerlendirilecek ve 10 adet araştırma kongrenin en aktif saatlerinde sunulmak üzere programa yerleştirilecektir. Sunum yapmak için seçilen “Genç Araştırmacılar” kongre kitabında kısa özgeçmişleri ile tanıtılacaklardır.

Sunum yapması uygun görülen konuşmacıların kongre kayıt ve konaklama giderleri Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği tarafından karşılanacaktır.

“Genç Araştırmacı Ödülü” için Başvuru Koşulları;
•40 yaşını geçmemiş olmak,
•Doktora / doktora sonrası eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıldan fazla süre geçmemiş olmak,
•Sunum konusu ile ilgili SCI kapsamındaki dergilerde yayınlanmış veya yayınlanmak üzere kabul edilmiş (kabul belgesi eklenmelidir) en az 2 makalede yazar olmak.

Başvuru için son tarih 28 Haziran 2013’dür. Sonuçlar 2 Ağustos 2013 tarihine kadar başvuru sahiplerine e-posta yolu ile iletilecektir.
Başvurular Web sayfasında bulunan “Başvuru Formu” ile sekreterya@tbgk2013.org e-posta adresine yapılmalıdır.

Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız…

 

 

 

TÜBİTAK Desteği

Tıbbi  Biyoloji ve Genetik Derneği tarafından 27-30 Ekim 2013 tarihleri arasında Pine  Bay Resort Hotel-Kuşadası’nda düzenlenecek olan XIII. ULUSAL TIBBİ BİYOLOJİ ve  GENETİK KONGRESİ’ne katılacak; genç ve yetişmekte olan araştırmacılarımıza “TÜBİTAK  2223 Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı” kapsamında Kongre  Düzenleme Kurulu temsilcileri tarafından (TÜBİTAK bireysel başvuru kabul  etmemektedir) başvuru yapılacaktır.
Söz konusu  desteğin verilmesi, yapılacak başvurunun TÜBİTAK tarafından uygun görülmesi  şartına bağlı olup sonuçların Ağustos 2013 tarihi itibariyle duyurulması  hedeflenmektedir.
TÜBİTAK tarafından  uygun görüldüğü taktirde XIII. ULUSAL TIBBİ BİYOLOJİ ve GENETİK KONGRESİ’ne katılan  genç (35 yaş altı) araştırmacılara ve öğrencilere TÜBİTAK’dan kısmi destek  (TÜBİTAK tarafından ilan edilen katılımcı Desteği üst sınırı: Konaklama ve  iaşe: 100 TL (Kişi/Gün), Yol: 125 TL Gidiş/Dönüş) sağlanabilecektir. Başvuru  koşullarını sağlayıp, TÜBİTAK desteğine başvurmak isteyen genç araştırmacıların  ekteki “XIII. ULUSAL TIBBİ BİYOLOJİ ve GENETİK KONGRESİ’ne TÜBİTAK 2223 Yurt  İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı başvuru formunu” doldurarak  e-posta ile “duygugezenak@gmail.com veya  erdincdu@yahoo.com” adresine 20 Mayıs 2013 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurular dikkate  alınmayacaktır.

Burs başvurusunda bulunmak için tıklayınız…

 

 

TÜBİTAK Desteği için Başvuru Şartları

 1. Destekten faydalanacak olan genç bilim  insanlarının 35 yaş ve altında (başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını aşmamış)  olmaları,
 2. Dernek  üyesi olmaları, dernek üyesi olanların derneğe borcunun bulunmaması (Derneğe  yeni üye olmak ya da borcunuzun olup olmadığını kontrol etmek için lütfen tıklayınız.
 3. Kongrenin düzenlendiği il (Aydın) dışından  katılıyor olmaları,
 4.  Kongrede sözlü bildiri veya poster sunumu  yapacak olmaları,
 5.  TÜBİTAK  ARBİS sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir.
 6. Destek, sınırlı sayıda genç araştırıcıya  sağlanacaktır. Başvuru sahibinin herhangi bir burs veya maaş desteği alıp  almadığı, akademik kariyer evresi, destek için başvuru tarihi ve bu tarihte  kayıt yaptırıp yaptırmadıkları öncelikleri ile TÜBİTAK tarafından bu programdan  yararlanmada vurgulanan “Düzenleme Kurulu, desteklenmesini istedikleri  araştırmacıların dağılımlarının üniversite veya araştırma kuruluşlarına göre  dengeli olmasına özen göstermelidir (Destek istenen araştırmacı sayısının  %20’den fazlası aynı kurumdan olmamalıdır.)” ilkeleri dikkate alınacaktır.
 7. TÜBİTAK tarafından desteklenen genç  araştırmacılardan, düzenlenen bilimsel etkinlik için kayıt ücreti talep  edilmeyecektir.
 8. Desteklenen genç araştırıcıların konaklama  ücretlerini kongre sırasında otele ödemeleri ve kendi isimlerine kesilmiş bir  fatura almaları gerekmektedir.
 9. Destek alan katılımcıların seyahat belgelerini  kongre sırasında teslim etmelere gerekmektedir.
 10. Desteklenencek olan genç araştırıcıların  fatura ile ibraz ettikleri konaklama ve yol masrafları, TÜBİTAK’ın belirlemiş  olduğu üst sınırlar içerisinde kongre bitiminden sonra ve TÜBİTAK onayladığı  taktirde hesaplarına yatırılacaktır.
 11.  Başvuruların 20 Mayıs 2013 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here