FMV Işık Lisesi 2. Kültür Edebiyat Sempozyumu

Okulumuz, “hayat boyu öğrenen” vizyonu ile Türk dili ve edebiyatı dersinin genel amaçları doğrultusunda “eğitim öğretim sürecinin önemli bir tamamlayıcısı olan alan akademisyen, yazar ve editörlerin Türk edebiyatının Doğu ve Batı edebiyatlarından nasıl etkilendiğini ve kendi eserlerini oluştururken bu etkileri ne oranda eserlerine yansıttıklarını öğretmenlerle paylaşacakları bir ortam yaratmak” amacıyla bir edebiyat sempozyumu düzenliyor. “Türk Yazınında Doğu – Batı Etkileri” konulu edebiyat sempozyumumuz değerli yazar ve editörlerimiz Murat YALÇIN, Tarık ŞERBETÇİOĞLU, Müge İPLİKÇİ, Sırma KÖKSAL ve Latife TEKİN’in katılımıyla gerçekleşecektir. FMV Özel Işık Lisesi Kültür-Edebiyat Sempozyumu İstanbul genelindeki resmi, özel ortaokul ve lise Türkçe-Türk dili ve edebiyatı öğretmenleri ile öğrencilerinin katılımına açıktır.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan sempozyum, 21 Aralık 2019 Cumartesi günü, 09.00-15.00 saatleri arasında yapılacaktır. “FMV Işık Lisesi Kültür-Edebiyat Sempozyumu”na katılımınız bizleri mutlu edecektir. Her okul en fazla beş öğrenci getirebilir.

Etkinliğimize katılmak isteyen Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin ve öğrencilerin en geç 16 Aralık 2019 Pazartesi günü 16.30’a kadar aşağıda yer alan adresteki elektronik kayıt formunu doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Tarih : 21.12.2019 Cumartesi

Saat : 09.00-15.00

Yer: FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Muvaffak Benderli Salonu, Teşvikiye Cad. No:6 Nişantaşı / İSTANBUL

Başvuru kayıt adresi: https://forms.gle/RNFgdL7rg4PWxYq97

Sempozyum Mail Adresi: kulturedebiyat.sempozyumu@fmvisik.k12.tr

Etkinliğimize katılım ücretsizdir.

Sempozyumda görüşmek dileğiyle,