ELMIS 2013 Uluslararası Özel Eğitim Konferansı

ELMIS 2013 Uluslararası Özel Eğitim Konferansı

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye’de birincisi 2010 yılında düzenlenmiş olan Kaynaştırma Okullarında Etkili Liderlik ve Yönetim: Eğitim ve Rehabilitasyon (ELMIS-Effective Leadership and Management in Inclusive Schools: Education and Rehabilitation) başlıklı Uluslar arası Özel Eğitim Kongresinin ikincisi (ELMIS-ER 2013) Necmettin Erbakan Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Akşehir Belediyesi ev sahipliğinde Konya’nın çok güzel ilçelerinden biri olan Akşehir’de düzenlenecektir. Böyle bir akademik etkinliği düzenlemekten onur duymaktayız.

Kongremiz, ÖZEL EĞİTİMDE LİDERLİK, EĞİTİM ve REHABİLİTASYON ana temasıyla farklı yaş gruplarında bulunan ve özel eğitim gerektiren bireylerin eğitimi, bakımı, rehabilitasyonu ve erişilebilirliği gibi alt konularında ulusal-uluslararası gelişmeler, karşılaşılan güncel sorunlar ve özel eğitim alanının geleceği ile ilgili tartışmalara ev sahipliği yaparak, önemli paylaşımlara fırsat sağlayacaktır.

Etkili Liderlik ve Yönetim- Özel Eğitim ve Rehabilitasyon ana temalı Uluslararası Kongremiz, özel eğitim alanında çalışan akademisyenlerin, genç araştırmacıların, kurum ve kuruluşların, yöneticilerin, uygulamada çalışan meslektaşlarımızın, öğrencilerimizin, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara sahip ailelerin ve gönüllü kuruluşların katılımlarıyla çok ayrı bir önem kazanacaktır.

Saygılarımızla.

Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Rektörü

  

Doç. Dr. Hakan SARI

Özel Eğitim Bölümü Başkanı

M.E.B. Bakan Başmüşaviri

 

Abdulkadir OĞUL

Akşehir Belediye Başkan

Kongre Tarihi
19-20-21 Haziran 2013 Kongre Merkezi
Akşehir Kültür Merkezi

Kayıt

Rezervasyon ve Danışma Masaları
19 Haziran 2013-Akşehir Kültür Merkezi
Saat: 08.00-12.00

Yaka Kartı
Kayıt – rezervasyon ve danışma masalarından kayıt işlemlerini tamamlayan konuklarımıza verilecek olan yaka kartlarının kongre süresince güvenlik açısından mutlaka takılması gerekmektedir. Ayrıca bilimsel toplantılara ve kongre süresince düzenlenecek olan sosyal aktivitelere katılmak için yaka kartının bulundurulması gerekmektedir.

Kongre Çantaları
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt – rezervasyon ve danışma masalarından verilecektir.

Katılım Belgeleri
Kongre kapanış günü kayıt – rezervasyon ve danışma masalarından verilecektir. Kongreden erken ayrılacak konukların katılım belgelerinin hazırlanması için kayıt – rezervasyon ve danışma masalarındaki görevlilere önceden haber vermeleri gerekmektedir.

Sunum Kontrol Merkezi
Sunumlarınız sırasında zorluk yaşamamanız için CD ve taşınabilir belleklerinizi Microsoft Office altında çalışan programlarda hazırlamanız ve yedeklerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sunumunuzdan önce mutlaka CD ve taşınabilir belleklerinizi herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sunum kontrol merkezi’nde kontrol etmeniz rica olunur.  Tüm salonlarda dizüstü bilgisayar ve görüntüleme cihazları bulunacaktır. Kendi dizüstü bilgisayarını kullanmak isteyen konuklarımızın sunum yapacakları salonda mutlaka önceden cihazlarını kontrol etmelerini rica ederiz. Sunumlarınızda kullanmak istediğiniz diğer cihaz/ekipmanlarla ilgili isteklerinizi en geç ………. tarihine kadar [email protected] adresine iletiniz. İsteklerin karşılanıp karşılanamayacağı ile ilgili olarak mutlaka katılımcılara geri bildirim verilecektir.

Kongre Konuları
İkincisi düzenlenen Kaynaştırma Okullarında Etkili Liderlik ve Yönetim Kongresinin ana teması Özel Eğitimde Liderlik, Eğitim ve Rehabilitasyon olarak belirlenmiştir. Ana temaya bağlı olarak kongremizde aşağıdaki alt temalara yer verilecektir.
• Özel eğitim gerektiren bireylerin eğitsel değerlendirme süreci
• Özel eğitim gerektiren bireylerin eğitim ortamlarına yerleştirme süreci
• Özel eğitim gerektiren bireylere yönelik programların geliştirilmesi
• Özel eğitim alanında yönetim-teftiş ve sorunlar
• Özel eğitim gerektiren bireylere yönelik bakım hizmetleri
• Özel eğitim gerektiren bireylere yönelik rehabilitasyon hizmetleri
• Erken çocukluk dönemi özel eğitimi
• Özel eğitim gerektiren bireylerin ergenlik dönemi ve sorunlar
• Özel eğitim gerektiren bireylerin yetişkinlik dönemi ve sorunlar
• Özel eğitim gerektiren bireylerin yaşlılık dönemi ve sorunlar
• Yaşam boyu eğitim sürecinde özel eğitim gerektiren bireylerin konumu
• Özel eğitim alanında yöneltme ve yönlendirme
• Erişilebilirlik
• Özel eğitim alanında yasal düzenlemeler ve uygulamalar

KONGRE E-POSTA ADRESİ
E-Posta: [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.