EIF 2012

“EIF 2012″ Enerji Kongresi’nin Türkiye ve diğer birçok ülkeden çok sayıda üst düzey yetkili ve enerji sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerini bir araya getirerek sektörün geleceğine yönelik hususları değerlendirme fırsatı yaratacağına inanıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı olarak, “EIF 2012″nin başarılı geçeceğine olan inancımı belirterek, tüm katılımcılara teşekkür ederim.

Metin KİLCİ
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı
Kongre Başkanı

Kongre Davet
“Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı / EIF 2012″, Dünya’da ve Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çok çeşitli konuların tartışılacağı bir platformdur.

Derneğimiz tarafından T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşecek olan kongrenin amacı, çeşitli enerji kaynaklarının ve enerji piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir ortam oluşturmaktır.

Kongre; 4-5 Ekim 2012 tarihlerinde ATO Congresium ANKARA International Convention & Exhibition Centre’de gerçekleştirilecektir. Kongreye yerli ve yabancı pek çok enerji firması yetkililerinin yanısıra, akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri iştirak edecektir.

Kongre boyunca sergi ve fuar alanımız tüm enerji ilgililerine açık olacaktır. Düzenleyeceğimiz kongre ve fuara hepinizi bekliyoruz.

Av. Çiğdem Ş. DİLEK
Global Enerji Derneği Başkanı

EIF 2012, Bu yıl beşincisi düzenlenecek…

ANKARA, DÜNYA ENERJİ DEVLERİNİ AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

4 – 5 Ekim 2012 tarihlerinde Congresium Ankara Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak 5. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’na (EIF), Amerika Enerji Bakan Yardımcısı Daniel PONEMAN ve Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali İbrahim AL- NAİMİ’ nin de aralarında olduğu; dünyanın önde gelen enerji sektörü karar alıcıları, uzmanları, özel üst kurulları, özel sektör temsilcileri ve CEO ları katılacak.

Başkentimizi küresel anlamda bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayarak yola çıkan ve Enerji alanında dünyada sayılı etkinlikler arasına girmeyi başaran “Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı” 04-05 Ekim 2012 tarihlerinde Global Enerji Derneği tarafından düzenleniyor. Açılışını T.C. Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yapacağı “Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı” Türk ve yabancı enerji ve iş dünyasının önemli isimlerini Ankara’da ağırlayacak.

Açılışını Enerji Bakanımız Taner Yıldız’ın yapacağı kongrenin başkanlığını ise Bakanlık Müsteşarı Sayın Metin Kilci yapıyor. Uluslararası katılımcıları arasında; Amerika Enerji Bakan Yardımcısı Daniel Poneman, Suudi Arabistan Petrol Bakanı Ali İbrahim Al-Naimi, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Ashti Hawrami, Suudi Arabistan Kral Abdullah Şehri Nükleer ve Yenilenebilir Enerji Başkanı Sayın Dr. Hashim Yamani, CANDU Bölge Başkan Yardımcısı Sayın John Saroudis, Avrupa Yatırım Bankası Türkiye Başkanı Sayın Michael Davey de bulunuyor.

Türkiye ise zirvede; Bakan Taner Yıldız’ın yanı sıra; Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Murat Mercan, Uluslararası Enerji Ajansı Baş Ekonomisti Sayın Fatih Birol, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Sayın Mahmut Mücahit Fındıklı, , EPDK Başkanı Sayın Hasan Köktaş, Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları, İlgili tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve özel sektör temsilcileri tarafından temsil edilecektir.

Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın bu yılki programında konu başlıklarının bazıları ise şöyle; “2013 Dünya ve Türkiye Enerji Görünümü”, “Global Ölçekte Enerji Ekonomisi”, “Enerji ve Dış Politika; Türkiye’nin Bölgedeki Rolü”, “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının Finansmanı”, “Lisanssız Elektrik Üretimi”, “Türkiye’de Elektrik Üretim ve Dağıtım Özelleştirmelerinin Değerlendirilmesi”, “Hidroelektrik Santral Yatırımları ve HES Teknolojileri”, “Güneş Enerjisi Üretim Yatırımlarında Son Durum Lisans Süreci”, “Rüzgar Santrali İşletme ve Lojistik Sorunları, Yatırım Ortamı Değerlendirmesi”, “Uluslararası Doğalgaz Projeleri ve Türkiye’nin Bölgedeki Rolü”, “Türkiye’de Petrol ve Doğalgaz Arama ve Üretim Yatırımları”, “Türkiye’nin Yurtdışı Petrol ve Doğalgaz Yatırımları”, “Irak’da Petrol ve Doğalgaz Arama ve Üretim Yatırımları”, “Doğalgaz ve Petrol Dağıtımları”.

Tüm bunlara ilave olarak kongre kapsamında, bölgenin en büyük enerji fuarı düzenlenecektir.

Ayrıca “Enerji Hukuku” konulu kurs ve bir de Enerji Projeleri kapsamında ödüllü “ENERGY CHALLENGE” yarışması, etkinlik kapsamında yer alacaktır.

Bu büyük buluşmada sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Kurslar
ENERJİ HUKUKU EĞİTİM PROGRAMI (4 – 5 EKİM 2012)

ATO CONGRESIUM KONGRE MERKEZİ

4 EKİM 2012

13:30-17:30 ENERJİ HUKUKUNA GİRİŞ VE LİSANSLAR

Yard. Doç. Beşir Fatih Doğan / Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyesi – EPDK Hukuk Danışmanı

5 EKİM 2012

09:30-11:30 ENERJİ VE REGULASYON

Yard. Doç Bülent Kent / Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi

11:30- 13:30 ENERJİ HUKUKU VE REKABET

Yard. Doç Dr. Hamdi Pınar/ Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi

13:30-14:30 YEMEK ARASI

14:30-16:30 ENERJİ SÖZLEŞMELERİ

Prof. Dr. Hasan Ayrancı / Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi

16:30-18:30 ENERJİ PROJELERİNDEN DOĞAN UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ VE TAHKİM

Prof. Dr. Kemal Dayınlarlı / Dayınlarlı Hukuk Bürosu

Katılım 50 kişi ile sınırlı olup tüm katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecektir.

Katılım bedeli 100 TL olup kayıtlar, KAYIT FORMU menüsünden yapılabilmektedir.

İletişim
Domino Kongre & Organizasyon
Uğur Mumcu Cad. No:63/6 G.O.P. / ANKARA
Tel : +90 312 447 46 45
Fax : +90 312 448 03 22
E-posta : [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.