DÜŞÜK KARBON KAHRAMANLARI BELLİ OLUYOR

DÜŞÜK KARBON KAHRAMANLARI BELLİ OLUYOR

ŞİRKETLERİN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI POLİTİKALARI ÖDÜLLENDİRİLECEK

ŞİRKETLER YEŞİL KARBON BAŞARILARI İÇİN YARIŞIYOR

 

Karbon yönetiminde başarılı projeler, İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek III. İstanbul Karbon Zirvesi’nde “Düşük Karbon Kahramanı Ödülü” sahibi olacak. Sürdürülebilir iş modellerini desteklemek ve karbon salınımını azaltacak politikaların uygulanmasını teşvik etmek amacıyla verilen ödül için Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’dan başvuran 58 proje yarışacak

 

Şirketlerin karbon yönetimi başarıları III.İstanbul Karbon Zirvesi’nde ödüllendirilecek. Sürdürülebilirlik yönetimi karbon azaltımı proje ve uygulamaları ile Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’dan katılacak enerji, çimento, kimyasal, malzeme üretimleri ile bankacılık, ulaştırma, lojistik ve atık yönetimi sektörlerinden 58 başvuru değerlendirilerek Düşük Karbon Kahramanları belirlenecek.

 

Verilecek ödül yeşil  karbon yolunun kapısını açacak

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İTÜ ev sahipliğinde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği(IETA),  İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO desteğiyle gerçekleştirilecek III.İstanbul Karbon Zirvesi’nde, şirketlerin konunun tüm paydaşları ile bir araya geleceğini bildiren İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu rekabetin hızla büyüdüğü ortamda düşük karbon ekonomisine geçmenin, karbonunu azaltarak yeşil karbon yolunda ilerlemenin avantajlarının bugünden fark etmenin, yeşil iş modeli uygulamaları ile büyümenin önemini vurguladı.SÜT-D için şirketlerimizin yeşil karbon yolu başarı öyküleri önemli. Marifetleri iltifatımıza tabii. Bu nedenle ikincisini verdiğimiz bu ödülde başvuru sayısının artması ve de yabancı ülkelerden adayların olması sivil gücümüze güç kattı diyen Prof.Karaosmanoğlu zirveye katılım davetini sunarak, zirvemizde minik bir süprizimiz de var dedi.

Bilgi:[email protected], 0532 286 21 55

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.