Dünya Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Konferansı

Değerli Akademisyenler, İş Dünyası ve Kamu Kesimi Temsilcileri,

İstanbul Üniversitesi olarak sizleri, daha güzel bir geleceği birlikte inşa etmede bilgi ve birikiminizi bizimle paylaşmanız için, 28-30 Mayıs 2015 tarihlerinde, Üniversitemiz tarafından İstanbul’da düzenlenecek olan Dünya Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Konferansı’ na davet ediyoruz.

Konferans’ın temel amacı, bilim ve iş dünyasının enerjilerini, birikimlerini ve ihtiyaçlarını bir araya getirerek toplumsal refahı artırmak için gerekli olan yüksek katma değeri yaratacak sinerjiyi oluşturmaktır.

Konferans, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TUBITAK himayesinde yapılmaktadır.

Günümüzde ülkelerin ve işletmelerin küresel rekabetle baş edebilmeleri için ileri teknoloji ve inovasyonların, başarılı girişimcilerle ekonomiye kazandırılması, sürdürülebilir insani ve ekonomik gelişme için hayati öneme sahip olup bu sebeple, bu alanda bilginin üretilmesi ve paylaşılması büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda Konferans’ın bu yılki ana konusu,“Teknoloji ve İnovasyon Temelli Sürdürülebilir Kalkınma için Girişimcilik” olarak belirlenmiştir.

Konferans multidisipliner olup, Yaşam ve Sağlık Bilimleri, Fen ve Mühendislik Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarındaki teknoloji, inovasyon ve girişimcilik açısından önem arz eden bilimsel gelişmeleri, iş dünyası ve toplumun ihtiyaçlarını birlikte ele almayı hedeflemektedir.

Kabul edilen tam metin bildiriler ELSEVIER tarafından ENDEKSLENMEKTEDİR ve SCIENCE-DIRECT tarafından yayınlanacaktır. Konferans, Sağlık Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Mühendislik, Kimya, Yer Bilimleri, Fizik, Materyal Bilimleri, Bilgisayar Bilimler ve Sosyal & Davranış bilim dallarını kapsamaktadır.

Köklü bir geçmişi ve güçlü bilimsel kapasitesi ile geleceğe yön veren İstanbul Üniversitesi’nde ve Büyük Medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul’da sizleri geleceği birlikte inşa etme heyecanına ortak olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Sedat Murat
Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı
İstanbul Üniversitesi
Rektör Yardımcısı
İletişim için: istanbuluniversityinnovation@istanbul.edu.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.