Divriği Lisesi 5. Bilim Şenliği

Divriği Lisesi Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü tarafından 5. si düzenlenen “Bilim Şenliği” projeleri Divriği Lisesinde sergilendi
Divriği Lisesi Fizik Öğretmeni Hüseyin ŞAHİN ve Biyoloji Öğretmeni Çimen SEVDİRİR’in yardımlarıyla 11/A sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan projeler sergilendi.

Sergiye Kaymakamımız Sayın Salih AYHAN ve eşi Zeynep AKKİRAZ AYHAN, Garnizon Komutanı Binbaşı Kadir OĞUZ, Belediye Başkanı Hakan GÖK, Emniyet Amiri Ahmet ŞAŞMAZ, Milli Eğitim Müdürü Yusuf BABAMGÜL, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu proje çalışmaları davetliler tarafından ilgi ile izlendi. Projeleri hazırlayan öğrenciler gelen davetlilere yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
Hazırlanan projeler içerisinde, bilimsellik, yaratıcılık, görsellik, kullanılabilirlik ve sunum açısından değerlendirilme yapılarak;
•birinci seçilen “Kanserle Bilinçlendirme” adlı projeyi hazırlayan öğrencilere ödülünü Kaymakamımız Sayın Salih AYHAN,

•İkinci Olan “Alo Kazan” adlı projeyi hazırlayan öğrencilere ödülünü Garnizon Komutanı Binbaşı Kadir OĞUZ,

•üçüncü olan “Güvenli Kilit” adlı projeyi hazırlayan öğrencilere ödülünü Belediye Başkanı Hakan GÖK verdi.
Divriği Lisesi Bilim Şenliği’nin geleneksel hale gelmesinde büyük emekleri olan, yıllardır maddi manevi desteğini esirgemeyen Divriği Lisesi mezunlarından Avukat Hüseyin YILMAZ’a Kaymakamımız Sayın Salih AYHAN tarafından plaket verildi. Plaket öncesi konuşma yapan kKaymakamımız Sayın Salih AYHAN “İlçemiz okullarının eğitime verdikleri önem ve gayret ortadadır. Divriği Lisesi’de bilimsel anlamdaki çalışmaları gerek ilçe içerisinde gerek Sivas çapında ön plandandır. Burada eğitmenimiz ile öğrencilerimiz öğrendikleri hünerlerini göstermek için matematik, fen teknoloji kategorilerinde ürettikleri ürünlerinin yer aldığı sergi gerçekten büyüleyici buldum. Aileler çocukların eğitimle neler yaptığını neler yapabileceğini göstermek istedik” dedi.